• ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კავკასიური სკოლა
ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კავკასიური სკოლა  2001 წელს დაარსდა, რომლის მისიაა კომუნიკაციების მაღალკვალიფიციური კადრების მომზადება და დამოუკიდებელი, პროფესიონალური მედიის მხარდაჭერა  კავკასიასა და  ევროპულ საგანმანათლებლო  სივრცეში.
2002  წლიდან  ამერიკის შეერთებული შტატების  მთავრობის  ფინანსური მხარდაჭერით, ჟურნალისტიკის ინგლისურენოვანი პროგრამაზე ყოველწლიურად ირიცხებიან სტუდენტები სომხეთიდან და  აზერბაიჯანიდან. ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის კურსდამთავრებულთა შორის არიან სტუდენტები აფხაზეთიდან, ცხინვალიდან და მთიანი ყარაბაღიდან.
სკოლაში ფუნქციონირებს შემდეგი საგანმანათლებლო პროგრამები:
1. ციფრული მედიის და კომუნიკაციის საბაკალავრო პროგრამა;
2. აუდიოვიზუალური ხელოვნების საბაკალავრო პროგრამა;
3. ვიზუალური კომუნიკაციის (რეკლამა და საკომუნიკაციო დიზაინი) საბაკალავრო პროგრამა;
4. საზოგადოებრივი ურთიერთობების სამაგისტრო პროგრამა;
2011 წლის სექტემბრიდან  სამაგისტრო პროგრამები ხორციელდება სამხრეთ კაროლინის უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკისა და მასობრივი კომუნიკაციის სკოლასთან მჭიდრო თანამშრომლობით. აკადემიური პროგრამები ორიენტირებულია სტუდენტებში ანალიტიკური აზროვნების განვითარებასა და მათთვის პრაქტიკული ცოდნის მიცემაზე. სასწავლო პროცესს უძღვებიან შესაბამის სფეროში აღიარებული პრაქტიკოსი ლექტორები და საერთაშორისო კვალიფიკაციის მქონე აკადემიური პერსონალი. პროგრამების პრაქტიკული კლასები ტარდება თანამედროვე ტექნოლოგიებით აღჭურვილ მულტიმედია და კომპიუტერულ ლაბორატორიებში; ბევრი კლასი სახელოსნოს ხასიათს ატარებს და აადვილებს სტუდენტის ინდუსტრიაში გადასვლას. სკოლის კურსდამთავრებულთა 85% დასაქმებულია შესაბამისი მიმართულებების საუკეთესო კომპანიებში.
სკოლის  ფარგლებში  ფუნქციონირებს სტუდენტური მედია , საინფორმაციო პორტალ,  www.newscafe.ge, რადიო ჯიპას ტალღაზე FM 94.3.  და სადისკუსიო კლუბი ფრონტლაინ საქართველო.
აკადემიური პროგრამების გარდა სკოლა აწარმოებს შემდეგ  პროფესიულ ტრენინგებსა და სასერტიფიკატო კურსებს:
სოციალური პროექტია, GIPA Media LAB - პროექტი მიზნად ისახავს ეთნიკური თემების ახალგაზრდების მულტიმედიური უნარ-ჩვევებით  აღჭურვას  საქართველოს საზოგადოებრივ ცხოვრებაში ინტეგრირების მიზნით. პროექტის წამყვანი ტრენერები არიან აკადემიური პერსონალი, მოწვეული ლექტორები,  ჟურნალისტიკის სამაგისტრო პროგრამის სომეხი, აზერბაიჯანელი სტუდენტები და კურსდამთავრებულები.

CAUCASUS SCHOOL OF JOURNALISM AND MEDIA MANAGEMENT
The Caucasus School of Journalism and Media Management was founded in 2001. Its mission is to train highly qualified individuals in communications and to support independent and professional media in the Caucasus and European educational space.
Since 2002, with the financial support of the United States Government, students from Armenia and Azerbaijan are annually enrolled in the English language program of journalism. Among the graduates of Journalism and Media Management are students from Abkhazia, Tskhinvali and Nagorno Karabakh.
The following educational programs are functioning in the school:
• Bachelor program in Digital Media and Communications
• Bachelor program in Visual Communication (Advertising and Communication design)
• Bachelor program in Audio-Visual Arts
• Master program in Public Relations
Since 2011, master’s programs are implemented in close collaboration with The University of South Carolina’s School of Journalism and Mass communications. Academic programs are focused on developing analytical thinking and giving practical knowledge to the students. The study process is conducted by practicing lecturers in the relevant field and academic personnel with international qualifications. Program’s practical classes are conducted in multimedia and computer labs equipped with modern technologies; many classes are conducted in a workshop manner, which eases students’ transaction to the industry. 85% of school graduates are employed in the relevant fields in the best companies.
Student media is functioning within school’s range, Information portal www.newscafe.ge, Radio GIPA on FM 94.3 and discussion club, Frontline Georgia.
Besides academic programs, the school is conducting the following professional training and certification courses:
A social project, GIPA Media LAB is aims at equipping young ethnic communities with multimedia skills to integrate them with Georgian society. Leading trainers of the project are: academic staff, invited lecturers, Armenian and Azerbaijani students and gradates of Journalism master’s program.