აქვს 30 წლიანი გამოცდილება სხვადასხვა მიმართულების ბიზნესების მართვისა, როგორც სტრატეგიული, ასევე კორპორაციული მმართველობის მიმართულებით.
მისი გამოცდილება მოიცავს მსხვილი კომპანიების მართვისა და ბიზნეს გარემოს განვითარების საკითხებში მონაწილეობას.
ამჟამად იკავებს, საქართველოში ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი ტექნოლოგიური კომპანიის “სილქნეტის” გენერალური დირექტორის თანამდებობას, რომელზეც იგი 2016 წელს დაინიშნა. ასევე ის არის “სილქნეტის” ერთ-ერთი აქციონერი.
ხელმძღვანელობს “დაჭრილ მებრძოლთა თანადგომის საქველმოქედო ფონდის” საქმიანობას.
სილქნეტში მუშაობის დაწყებამდე დავით მამულაიშვილი, სამეწარმეო საქმიანობას ეწეოდა და იყო კომპანია “ნატახტარის” და კომპანია “ინტერპლასტის” დამფუძნებელთა წარმომადგენელი, წარმოების მმართველი და თანადამფუძნებელი, იყო მცხეთა-მთიანეთის ვიცე გუბერნატორი, ასევე საქართველოს ბიზნეს ასოციაციის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი.
დავით მამულაიშვილი არის ცხინვალის რეგიონში და აფხაზეთში მიმდინარე ომების ვეტერანი, დაჯილდოვებულია ვახტანგ გორგასლისა და ღირსების ორდენებით.

Has over 30 years of executive and corporate management experience across a wide range of industries. His professional career has focused on strategic leadership, corporate governance and business development.
Since 2016, he has served as Chief Executive Officer of Silknet, one of Georgia's leading telecommunications and technology companies and is also one of its shareholders.
He also serves as the Head of the Wounded Warriors Support Charity Foundation, supporting veterans and military personnel.
Prior to joining Silknet, Mr. Mamulaishvili was engaged in private entrepreneurship and served as a founders' representative, production manager and co-founder of Natakhtari Brewery and Interplast. He also served as Deputy Governor of the Mtskheta-Mtianeti Region and as a Member of the Supervisory Board of the Georgian Business Association.
Mr. Mamulaishvili is a veteran of the wars in Tskhinvali Region and Abkhazia and has been awarded the Order of Vakhtang Gorgasali and the Order of Honor.