აქვს მრავალწლიანი მენეჯერული და კორპორაციული მართვის გამოცდილება. მისი პროფესიული საქმიანობა უკავშირდება კერძო სექტორის განვითარებას, სტრატეგიულ მმართველობას, საერთაშორისო პროექტებს და აკადემიურ სფეროს.
2013 წლიდან იკავებს ს/ს „ლაღიძის“ სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის პოზიციას, სადაც ხელმძღვანელობს კომპანიის სტრატეგიული განვითარების მიმართულებებს, ახორციელებს კორპორაციული მართვისა და ზედამხედველობის ფუნქციებს და კოორდინაციას უწევს პარტნიორებთან და დაინტერესებულ მხარეებთან ურთიერთობებს. მისი პროფესიული გამოცდილება მოიცავს კომპანიის ადმინისტრაციულ და საორგანიზაციო პროცესების მართვასა და ბიზნესპროცესების განვითარებას.
კარიერის ადრეულ ეტაპზე მუშაობდა საერთაშორისო პროექტებში, მათ შორის ევროპის ეკონსტრუქციისა და განვითარების ბანკის ფოთის პორტის რეკონსტრუქციის პროექტში. გარდა ამისა აქვს სწავლების გამოცდილება აკადემიურ სფეროში.
თინათინ ლაღიძე აქტიურად არის ჩართული საზოგადოებრივ საქმიანობაში, საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) გამგეობის წევრია 2020 წლიდან.

Tinatin has extensive experience in executive management and corporate governance. Her professional career is closely linked to private sector development, strategic management, international projects and higher education.
Since 2013, she has served as a Chairperson of the Supervisory Board of JSC Laghidze, where she oversees the company's strategic development, corporate governance and supervisory functions while coordinating relationships with partners and key stakeholders. Her professional expertise also includes organisational management and business process development.
Earlier in her career, she participated in several international projects, including the European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) Poti Port Reconstruction Project. She also has teaching experience in higher education.
Ms. Laghidze has been a Member of the Board of the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) since 2020.