• M. Narikbayev KAZGUU University
Narikbaev KAZGUU University არის კერძო უმაღლესი სასწავლებელი, რომელიც მდებარეობს ნურ-სულთანში, და რომელიც დაარსდა 1994 წელს. უნივერსიტეტში აერთიანებს 4 სკოლას: ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა უმაღლესი სკოლა (HGS), სამართლის უმაღლესი სკოლა (HSP), ეკონომიკის უმაღლესი სკოლა (HSE), სამართლის უმაღლესი სკოლა და ბიზნეს სკოლა.
ურთიერთ თანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2022 წელს. ზემოთ აღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

M. Narikbayev KAZGUU University
The M. Narikbayev KAZGUU University is a private higher education institution located in Nur-Sultan that was established in 1994. There are 4 schools at the university: the Higher School of Humanities (HGS), the Higher School of Law (HSP), the Higher School of Economics (HSE), the Graduate School of Law and the Business School.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in 2022. In accordance with Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.