• University of Cordoba
კორდობას უნივერსიტეტი დაარსდა 1972 წელს, ქ. კორდობაში, ანდალუსია, ესპანეთი. ის გთავაზობთ ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის პროგრამებს ჰუმანიტარულ მეცნიერებებში, სოციალურ მეცნიერებებში, ჯანმრთელობის მეცნიერებებში, ბუნებისმეტყველებასა და ინჟინერიაში. UCO ესპანეთის ერთ-ერთი წამყვანი სამეცნიერო დაწესებულებაა; განსხვავება, რომელიც კიდევ უფრო განმტკიცდება „რაბანალესის 21 სამეცნიერო და ტექნოლოგიური პარკისა“ და „მაიმონიდესის ბიოსამედიცინო კვლევის ინსტიტუტის“ შექმნით. UCO არის საერთაშორისო ლიდერი სოფლის მეურნეობის სფეროში.
GIPA-სა და კორდობას უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება 2019 წლიდან „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

University of Cordoba
The University of Córdoba, was founded in 1972 in Córdoba, Andalusia, Spain. It offers undergraduate and postgraduate studies in humanities, social sciences, health sciences, natural sciences and engineering. The UCO is one of the foremost research institutions in Spain; a distinction that will be further consolidated with the creation of the Rabanales 21 Science and Technology Park and the Maimonides Institute for Biomedical Research. UCO is an international leader in the agrifood field.
As of 2019, University of Cordoba and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);