• Erasmus + პროგრამის ფარგლებში GIPA-ს თანამშრომლების ვიზიტი ქ. ვუკოვარში (ხორვატიის რესპუბლიკა), Lavoslav Ružička“-ს გამოყენებითი მეცნიერებების კოლეჯში
25 დეკემბერი, 2018
პროგრამა „ერასმუს“+-ის ფარგლებში 2018 წლის 10-14 დეკემბერს lavoslav Ružička“-ს გამოყენებითი მეცნიერებების კოლეჯში (ქ.ვუკოვარი, ხორვატიის რესპუბლიკა) დაგეგმილ ტრენინგში მონაწილეობა მიიღეს GIPA-ს საერთაშორისო ურთიერთობების დეპარტამენტის ხელმძღვანელმა  ბატონმა ნიკოლოზ ბაქრაძემ  და GIPA-ს ბიზნეს ადმინისტრირების საბაკალავრო პროგრამის კოორდინატორმა ბატონმა ვანო ცერცვაძემ.
აღნიშნული აქტივობის მიზანი იყო უნივერსიტეტის თანამშრომელთა პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა პარტნიორ უნივერსიტეტში ტრენინგისა და სამუშაოზე დაკვირვების (job shadowing) შესაძლებლობების შექმნით. ასევე, პროგრამის ფარგლებში გათვალისწინებული იყო საერთაშორისო მობილობის ინსტიტუციონალური შესაძლებლობების განვითარება, სასწავლო გეგმების ინტერნაციონალიზაცია, საერთაშორისო პარტნიორთა ქსელის გაძლიერება.
პროექტის კოორდინატორია ხორვატიის ქ. ვუკოვარის Lavoslav Ružička“-ს გამოყენებითი მეცნიერებების კოლეჯი. პროექტში მონაწილეობას ღებულობენ შემდეგი პარტნიორი უნივერსიტეტები: Hercegovina University, University Vitez (ბოსნია და ჰერცოგოვინა), Modern Business School in Belgrade, University Business Academy in Novi Sad (სერბეთი), საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA).

In the framework of the project “2018-1-HR01-KA107-047219” funded under "Erasmus"+ Programme, Mr. Nikoloz Bakradze, Head of International Relations Department of GIPA and Mr. Vano Tsertsvadze, Coordinator of Business Administration Bachelor Programme, participated in staff mobility for training to be held at the College of Applied Sciences “Lavoslav Ružička” in Vukovar, during the period 10-14 December, 2018.
The purpose of this activity was to facilitate professional development of university staff through job shadowing and development of further cooperation among the partners involved in the project. Apart from that, it aimed at intensification of international cooperation, development of institutional capacities for international mobility, internationalization of curriculum, strengthening of social dimension in international exchanges, strengthening of international partner network, and development of professional scientific skills with sustainable impact on long-term cooperation activities.
The Coordinator of the project “2018-1-HR01-KA107-047219” funded under Erasmus+ ICM Programme is a College of Applied Sciences “Lavoslav Ružička” in Vukovar, (VEVU). Additionally, the following partner universities are participating in this project: Hercegovina University, University Vitez (Bosnia and Herzegovina), Modern Business School in Belgrade, University Business Academy in Novi Sad (Serbia), Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).