• ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი GIPA-სა და ევროკავშირის შორის „მერები ეკონომიკური ზრდისთვის“ ინიციატივის ფარგლებში
16 ნოემბერი, 2018
2018 წლის 16 ნოემბერს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტსა (GIPA) და ევროკავშირის ინიციატივა „მერები ეკონომიკური ზრდისთვის“ (M4EG)  სამდივნოს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
ევროკავშირის ინიციატივა „მერები ეკონომიკური ზრდისთვის“ (M4EG) 2017 წლის იანვრიდან ხორციელდება აღმოსავლეთ პარტნიორობის (EaP) ქვეყნებში და მიზნად ისახავს დაეხმაროს მერებს აქტიური როლი ითამაშონ ეკონომიკის განვითარებასა და სამუშაო ადგილების შექმნაში. ინიციატივის განხორციელებაზე პასუხისმგებელია M4EG-ის სამდივნო ცენტრალური ოფისით თბილისში. სამდივნოს ჰყავს კოორდინატორები EaP-ის 5 ქვეყანაში.
GIPA ერთადერთი უნივერსიტეტია საქართველოში, რომლის სტუდენტებსაც ეძლევათ უნიკალური შესაძლებლობა ჩაერთონ ევროკავშირის პროექტში, აიმაღლონ კვალიფიკაცია და პრაქტიკაში გამოიყენონ თეორიული ცოდნა, მათთვის ტარდება ტრენინგები ევროპელი ექსპერტების მონაწილეობით და პროექტის ბოლო ეტაპზე სტუდენტები მათ მიერ შერჩეულ ადგილობრივ მუნიციპალიტეტებთან ერთად იმუშავებენ ადგილობრივი ეკონომიკური გეგმის შემუშავებაზე.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი GIPA-ს რექტორმა, მაკა იოსელიანმა და პროექტის „მერები ეკონომიკური ზრდისათვის“ ხელმძღვანელმა, პიტერ რ. კორსბიმ მოაწერეს.

On November 16th, GIPA signed the Memorandum of cooperation with European Union Project “Mayors for Economic Growth”.
European Union’s Initiative “Mayors for Economic Growth” (M4EG) was initiated in 2017 in Eastern Partnership (Eap) countries and aims to assist mayors in succeeding economic development and creating new job opportunities. The M4EG Central office in Tbilisi is responsible for implementing the project, the office also has coordinators in % Eap countries.
GIPA is the only institution in Georgia that gives students the opportunity to get involved in European Union project M4EG; trainings by European experts are being offered to them which will assist them to raise qualification and use theoretical knowledge in practice. At the last stage of the project the students will work with the local municipality representatives, chosen by themselves.