• GIPA GRADUATION 2018
14 ნოემბერს, თბილისის ვ. სარაჯიშვილის სახელობის სახელმწიფო კონსერვატორიაში, GIPA-ს დიპლომების გადაცემის საზეიმო ცერემონია გაიმართა.
23 წლის წინ, GIPA იყო პირველი, რომელმაც ამერიკის შეერთებულ შტატებთან წარმატებული თანამშრომლობის შედეგად განახორციელა დასავლური განათლების იმპორტი საქართველოში. თანამედროვე ცოდნით აღჭურვილი და დემოკრატიული ღირებულებების ერთგული ლიდერების აღზრდით, უნივერისტეტმა მნიშვნელოვანი წვლილი შეიტანა ქვეყნის განვითარებაში, რეგიონში დემოკრატიისა და თავისუფლების იდეების გაძლიერებაში. ქვეყნის ყველაზე წარმატებული ადამიანების მნიშვნელოვანი ნაწილი სწორედ GIPA-ს კურსდამთავრებულია.
წელს GIPA 311 სტუდენტმა დაამთავრა, მათ შორის, კურსდამთავრებულთა რიცხვს შეემატნენ, აუდიო-ვიზუალური და მედია ხელოვნების საბაკალავრო, ბიზნესის ადმინისტრირების საბაკალავრო და გარემოსდაცვითი მენეჯმენტისა და პოლიტიკის სამაგისტრო პროგრამების კურსდამთავრებულებიც.
ღონისძიების ფარგლებში, კურსდამთავრებულებს სიტყვით მიმართეს:
• GIPA-ს რექტორმა, მაკა იოსელიანმა
• საქართველოს პრეზიდენტმა, გიორგი მარგველაშვილმა
• ევროკავშირის ელჩმა საქართველოში, კარლ ჰარცელმა
• საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის მინისტრის მოადგილემ, ნინო თანდილაშვილმა
• მმართველობის სკოლის დეკანმა, ირინა გორგილაძემ
• სამართლის და პოლიტიკის სკოლის დეკანმა, ბაკურ კვაშილავამ
• სოციალური მეცნიერებების სკოლის დეკანმა, ნესტან ციციშვილმა
• ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის სკოლის დეკანმა, ნინო ივანიშვილმა
ღონისძიებას ესწრებოდნენ სტუმრები პარტნიორი უნივერსიტეტებიდან, დიპლომატიური კორპუსიდან, ასევე საჯარო და კერძო სექტორიდან. საღამო მუსიკალურად, თბილისის კონსერვატორიის რექტორის - რეზო კიკნაძის ბენდმა, გააფორმა.

GIPA GRADUATION 2018
23 years ago, the goal of GIPA was to import western knowledge in Georgia, which was successfully implemented throughout the years, with financial support of US embassy/Department of State. By raising leaders equipped with modern knowledge and loyal to democratic values, the university has significantly contributed to the country’s development, strengthening ideas of freedom in region.
This year 311 students graduated GIPA. Among them were the first alumni of BA program of Audio-visual and media art BA program of Business Administration, MA Program of Environmental Management and Policy.
The key note speakers congratulated the alumni with their welcoming speeches:
- Maka Ioeliani – Rector, GIPA
- Giorgi Margvelashvili – President of Georgia
- Carl Hartzel - EU Ambassador to Georgia
- Nino Tandilashvili -Deputy Minister of Environmental Protection and Agriculture
- Irina Gorgiladze – Dean of School of Government
- Bakur kvashilava – Dean of School of Law and Politics
- Nestan Tsitsishvili – Dean of School of Social Sciences
- Nino Ivanishvili – Dean of Caucasus School of Journalism and Media Management
Rezo Kiknadze - Rector of Tbilisi State Conservatoire, performed with his musical band at the ceremony; guests from partner universities, diplomatic corps, public and private organizations also attended the event.