• დავით ბაქრაძის შეხვედრა სტუდენტებთან
GIPA-ში საქართველოს საპრეზიდენტო კანდიდატებთან შეხვედრების ციკლი გრძელდება. დღეს, სტუდენტებს პარტიის „ევროპული საქართველო-მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ საპრეზიდენტო კანდიდატი - დავით ბაქრაძე შეხვდა.
დავით ბაქრაძემ მოკლედ მიმოიხილა საქართველოში არსებული პოლიტიკური ვითარება, ყურადღება გაამახვილა მოახლოებული საპრეზიდენტო არჩევნების მნიშვნელობაზე და ისაუბრა მის მთავარ წინასაარჩევნო დაპირებებზე - ახალგაზრდების განათლების ხელშეწყობასა და პენსიების შესაძლო ზრდაზე.
„ევროპული საქართველოს“ საპრეზიდენტო კანდიდატი განათლების ხელშეწყობას საქართველოს პრეზიდენტის სარეზერვო ფონდის მეშვეობით გეგმავს, მისი თქმით სარეზერვო ფონდის მნიშვნელოვანი ნაწილი მიმართული იქნება სწორედ ახალგაზრდების და სხვა და სხვა სოციალურად მოწყვლადი ჯგუფების წარმომადგენლების სწავლის დაფინანსებასა და მათთვის განათლების შესაძლებლობის მიცემისკენ. რაც შეეხება პენსიების ზრდას, რომელიც საქართველოს კონსტიტუციის მიხედვით, არ არის საქართველოს პრეზიდენტის უფლებამოსილება, დავით ბაქრაძემ განაცხადა, რომ მისი, როგორც პოლიტიკოსის და მომავალი პრეზიდენტის ვალდებულებაა მიმართოს საზოგადოების ყველა ჯგუფის წარმომადგენელს. მისი თქმით, საქართველოს პრეზიდენტი არის ყველაზე ძლიერი პოლიტიკური ლეგიტიმაციის მქონე ფიგურა, შესაბამისად სწორ დროს, სწორი საკითხის დაყენებით და საზოგადოებრივი აზრის მობილიზებით, მან უნდა გამოიყენოს მისი პოლიტიკური წონა, რომ აიძულოს მთავრობას გადადგას შესაბამისი ნაბიჯები.
შეხვედრა დისკუსიის რეჟიმში გაგრძელდა, სტუდენტებს საშუალება ჰქონდათ მიეღოთ პასუხები მათთვის საინტერესო საკითხებთან დაკავშირებით. საქართველოს პრეზიდენტობის კანდიდატებთან შეხვედრები GIPA-ში 23 ოქტომბრის ჩათვლით გაგრძელდება.

GIPA continues to host the Presidential Candidates of Georgia, regarding the upcoming elections. On October 22nd, Davit Bakradze, Presidential candidate of “European Georgia-Movement for Liberty” held the meeting with students.
Davit Bakradze overviewed the ongoing political processes in Georgia and underlined the importance of the upcoming Presidential elections in the country. He talked about his main election promises – supporting youth education and possible pension increase.
The Presidential candidate of “European Georgia” plans to strengthen assistance of youth education by financial aid, under the frames of the Reserve Fund of the President of Georgia and claims that the educational direction will be the major filed of concentration for the fund. As for the pension increase – this right (according to the constitution) is entitled to the Government and not the President, Davit Bakradze says that his duty is to address all the members of society and as the President, he will have the most powerful political legitimacy and thus by mobilizing public opinion, he will be able to force the government to act accordingly.
The Meeting ended in a question-answer regime and the students had the opportunity to get the answers about the matters they were referring to. The meeting cycle with the representatives of the Presidential Elections of Georgia continues till 23rd of October.