• GIPA საქართველოს გაქრისტიანების 1700 წლის იუბილესადმი მიძღვნილ ღონისძიებებს შეუერთდა
საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტმა (GIPA) საქართველოს გაქრისტიანების 1700 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი კამპანიის ფარგლებში, IX–XII კლასების მოსწავლეებისთვის აპრილში ვიდეო-კონკურსი გამოაცხადა. საკონკურსო ნამუშევრების შეფასების ძირითადი კრიტერიუმები იყო საქართველოს გაქრისტიანების ისტორიული და კულტურული მნიშვნელობის გააზრება და წარმოჩენა, კრეატიულობა და მონაწილეთა ინდივიდუალური ხედვა.
აღსანიშნავია, რომ კონკურსმა მოსწავლეების დიდი ინტერესი გამოიწვია. მონაწილეები საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონიდან ჩაერთნენ. სპეციალურად შექმნილმა საკონკურსო კომისიამ, რომლის შემადგენლობაშიც შედიოდნენ GIPA-ს აკადემიური პერსონალის წარმომადგენლები და მოწვეული დამოუკიდებელი ექსპერტი, 7 საუკეთესო ნამუშევარი გამოავლინა.
გამარჯვებულთა შორის დასახელდნენ  როგორც თბილისის, ისე სხვადასხვა რეგიონის წარმომადგენლები. პირველი ადგილი დაიკავა ნინო კედელაშვილმა (თბილისი), მეორე ადგილი - ლიკა ხარაბაძემ (ხულოს მუნიციპალიტეტი), ხოლო მესამე ადგილი  - ნინი ჩიგოევმა  (მცხეთის  მუნიციპალიტეტი). კონკურსის პრიზიორები, ასევე, გახდნე:  ნინო გამეზარდაშვილი, ოლიკო ჭულუხიძე, ქეთევან ჭვინტიაშვილი და გიორგი ფასიეშვილი.
აღნიშნული ინიციატივით საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA) შეუერთდა კამპანიას „ის, რაც გვაერთიანებს“, რომელიც საქართველოს გაქრისტიანების 1700 წლის იუბილეს ეძღვნება და ქვეყნის მასშტაბით სხვადასხვა ღონისძიებით აღინიშნება.

As part of the campaign dedicated to the 1,700th anniversary of the Christianization of Georgia, the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) announced a video contest for students in grades 9–12 in April.
The main evaluation criteria for the submitted works included the participants’ understanding and presentation of the historical and cultural significance of Georgia’s Christianization, as well as creativity and individual perspective.
The contest attracted significant interest among students, with participants representing nearly every region of Georgia. A specially established jury, composed of representatives of GIPA’s academic staff and an invited independent expert, selected the seven best submissions.
The winners included students from both Tbilisi and various regions of Georgia. First place was awarded to Nino Kedelashvili (Tbilisi), second place to Lika Kharabadze (Khulo Municipality), while third place was shared by Nini Chigoeva (Mtskheta Municipality).
The contest finalists also included Nino Gamezardashvili, Oliko Chulukhidze, Ketevan ChvintiaShvili, and Giorgi Paseishvili.
Through this initiative, the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA) joined the national campaign “What Unites Us”, dedicated to the 1,700th anniversary of the Christianization of Georgia, which is being commemorated across the country through a variety of events and activities.