• GIPA-ს პროფესორის, დავით ჯანდიერის ახალი ელექტრონული სახელმძღვანელო გამოიცა
GIPAს მმართველობის სკოლის პროფესორის, სამართლის დოქტორის დავით ჯანდიერის ავტორობით გამოქვეყნდა ელექტრონული სახელმძღვანელო  “სამართლის უზენაესობა და სამართლებრივი სახელმწიფო: საჯარო მმართველობის ნორმატიული ჩარჩო”, რომელიც ნებისმიერი მსურველისთვის იქნება ხელმისაწვდომი.
აღნიშნული პუბლიკაცია სამართლის უზენაესობის (The Rule of Law) არსის და საჯარო მმართველობის განხორციელებისას მისი მნიშვნელობის საკითხზე ქართულ ენაზე შესრულებული პირველი სიღრმისეული სამეცნიერო ნაშრომია.
წიგნში სამართლის უზენაესობის განვითარების, თანამედროვე სახელმწიფოში მისი ფუნქციონირების თეორიული და პრაქტიკული ასპექტები სისტემურადაა წარმოდგენილი.
პუბლიკაცია მომზადდა GIPA-ს კვლევების დეპარტამენტში მოქმედი სახელმძღვანელოების საუნივერსიტეტო მხარდაჭერის ფარგლებში.
ელექტრონული სახელმძღვანელო : “სამართლის უზენაესობა და სამართლებრივი სახელმწიფო: საჯარო მმართველობის ნორმატიული ჩარჩო”

A New Electronic Textbook by GIPA Professor David Jandieri Has Been Published
An electronic textbook titled "The Rule of Law and the Legal State: The Normative Framework of Public Administration," authored by Professor Davit Jandieri of GIPA’s School of Governance and Doctor of Law, has been published and will be accessible to all interested readers.
This publication is the first comprehensive scholarly work written in the Georgian language on the essence of the Rule of Law and its significance in the implementation of public administration.
The book systematically presents the theoretical and practical aspects of the development of the Rule of Law and its functioning in a modern state.
The publication was prepared within the framework of university support program for academic textbooks implemented by GIPA’s Research Department.
Electronic Textbook: "The Rule of Law and the Legal State: The Normative Framework of Public Administration"