• GIPA-ს სტუდენტები ევროპის ახალი თაობის 30 საუკეთესო გამორჩეულ ტალანტს (High Potentials) შორის დასახელდნენ
21 აპრილი, 2026
GIPA-ს სტუდენტები თათა ლორთქიფანიძე, ოტელო ეხვაია და 2025 წლის კურსდამთავრებული ტასო ბეჟიტაძე იმ 30 ნიჭიერ ახალგაზრდა კრეატორს შორისაა, ვინც ევროპული სააგენტოების და პოტენციური დამსაქმებლების წინაშე ბარსელონაში მაისის დასაწყისში წარდგებიან.
ევროპის არტ-დირექტორთა კლუბის (ADCE) პროგრამა “ახალი თაობის კრეატორების აღმოჩენა” უნიკალურ სკაუტინგ ღონისძიებას წარმოადგენს, რომელიც ევროპის ყველაზე პერსპექტიულ ახალგაზრდა კრეატორებს,  წამყვან სააგენტოებსა და დიზაინ სტუდიებს აერთიანებს. მისი მიზანი იმ ახალი, მრავალფეროვანი და ინოვაციური ტალანტების აღმოჩენაა, ვინც მომავალში კრეატიული ინდუსტრიის განვითარებას განსაზღვრავს.
ორგანიზაციაში აცხადებენ, რომ წელს პროგრამამ რეკორდული რაოდენობის (170 განაცხადი) მიიღო, საიდანაც 30 გამორჩეული ტალანტი შეირჩა. მონაწილეები წარმოადგენენ ევროპის წამყვან საგანმანათლებლო დაწესებულებებს, მათ შორის: ესპანეთი, იტალია, გერმანია, ავსტრია, პორტუგალია და პოლონეთი. სასიხარულო და საამაყოა, რომ საქართველოს ღონისძიებაზე საზოგადოებრივ საქმეთა ინსიტუტის სტუდენტები წარადგენენ.
2026 წლის ღონისძიება 6-7 მაისს ბარსელონაში გაიმართება. პირველი დღე დაეთმობა ახალგაზრდების ნამუშევრების პრეზენტაციებს წამყვანი ევროპული სააგენტოების წინაშე, რასაც ექსკლუზიური ნეთვორქინგ ღონისძიება მოჰყვება; მეორე დღე მოიცავს ე.წ. „სფიდ-დეითინგ“ ფორმატს, სადაც მონაწილეები უშუალოდ ინდუსტრიის ლიდერებს და პოტენციურ დამსაქმებლებს შეხვდებიან.
პროგრამა განსაკუთრებულ შესაძლებლობას სთავაზობს სააგენტოებსა და სტუდიებს, რომლებიც ახალ კადრებს ეძებენ. ღონისძიების ფარგლებში მათ ექნებათ შანსი პირდაპირ შეხვდნენ ახალგაზრდა კრეატორებს და შეარჩიონ მომავალი თანამშრომლები.

GIPA students have been named among the 30 best emerging talents (High Potentials) of the new generation in Europe
21 April, 2026
GIPA students Tata Lortkipanidze, Otelo Ekhvaia, and 2025 graduate Taso Bezhitadze are among 30 talented young creatives who will present their work to European agencies and potential employers in Barcelona at the beginning of May.
The High Potentials programme is an exciting scouting event designed by ADCE which showcases a selection of the most talented European young creatives, while at the same time it invites agencies and design studios that are looking for fresh and diverse new talents.
According to the organization, following a record number of applications, nearly 170 candidates, 30 exceptional talents have been selected to take the stage in Barcelona on May 6th and 7th. Participants represent leading educational institutions across Europe, including Spain, Italy, Germany, Austria, Portugal, and Poland. Georgia will be proudly represented at the event by students of the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA).
The 2026 event will take place on May 6–7 in Barcelona. The first day will be dedicated to presentations of participants’ work in front of leading European agencies, followed by an exclusive networking event; the second day will feature a “speed dating” format, where participants will meet directly with industry leaders and potential employers.
The program offers a unique opportunity for agencies and studios seeking new talent. As part of the event, they will have the chance to meet young creatives in person and select future collaborators.