GIPA-ში თანამედროვე გლობალურ გამოწვევებთან დაკავშირებით საჯარო ლექცია გაიმართა. დიპლომატმა იოსებ ჩახვაშვილმა სტუდენტებს აშშ-სა და ირანის დაპირისპირების შესაძლო შედეგებზე, რეგიონალურ კონფლიქტებსა და ფართომასშტაბიანი დესტაბილიზაციის რისკებზე ესაუბრა.
იოსებ ჩახვაშვილი 2014 წლიდან ირანის ისლამურ რესპუბლიკაში საქართველოს საგანგებო და სრულუფლებიანი ელჩის თანამდებობას იკავებდა და მისი პრაქტიკული გამოცდილება და ხედვა აუდიტორიისათვის განსაკუთრებით საინტერესო გახლდათ.
ლექციაზე დასწრება თავისუფალი იყო და მასში მონაწილეობა GIPA-ს სტუდენტებისა და აკადემიური პერსონალის გარდა, საერთაშორისო ურთიერთობებით დაინტერესებულმა აბიტურიენტებმაც მიიღეს.

A public lecture on contemporary global challenges was held at GIPA. Diplomat Ioseb Chakhvashvili spoke to students about the possible consequences of the US–Iran confrontation, regional conflicts, and the risks of large-scale destabilization.
Since 2014, Ioseb Chakhvashvili has served as the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Georgia to the Islamic Republic of Iran, and his practical experience and insights were of particular interest to the audience.
Attendance at the lecture was open, and in addition to GIPA students and academic staff, prospective students interested in international relations also took part.