• GIPA-ს უმაღლესი პროფესიული პროგრამის სტუდენტები  ქართლის ქარის ელექტროსადგურს ეწვივნენ
13 მარტს განახლებადი ენერგიების მენეჯმენტის უმაღლესი პროფესიული პროგრამის სტუდენტები სასწავლო ვიზიტის ფარგლებში ქართლის ქარის ელექტროსადგურზე იმყოფებოდნენ.
პრაქტიკული შეხვედრა ქარის ენერგიის პროექტების მოდულის ფარგლებში ჩატარდა. ვიზიტის ფარგლებში სტუდენტებმა მიიღეს ინფორმაცია სადგურის ტექნიკურ მახასიათებლებზე, ქარის რესურსის გამოყენების შესაძლებლობებსა და ენერგოსისტემაში ინტეგრაციის პროცესებზე.
GIPA-ს პარტნიორი ორგანიზაცია შპს „ქართლის ქარის ელექტროსადგური" საქართველოში პირველი კომერციული ქარის ელექტროსადგური და ქვეყნის განახლებადი ენერგიის განვითარებისა და ენერგოდამოუკიდებლობის გაძლიერების მიმართულებით მნიშვნელოვან რგოლს წარმოადგენს.

On March 13, students of the Higher Vocational Program in Renewable Energy Management visited the Kartli Wind Power Plant as part of a study tour.
The practical meeting was held within the framework of the Wind Energy Projects module. During the visit, students received information about the plant’s technical characteristics, the possibilities of utilizing wind resources, and the processes of integration into the energy system.
GIPA’s partner organization, LLC “Kartli Wind Power Plant,” is the first commercial wind power plant in Georgia and represents an important component in the development of renewable energy and the strengthening of the country’s energy independence.