• იუტაკა იამაუჩის მასტერკლასი მენეჯერებისთვის ბათუმში
ღირებულება მხოლოდ საჭიროების დაკმაყოფილებისთვის არ არის -  ცვლილებისათვისაა. პროდუქტი თუ სერვისი მაშინ იძენს მნიშვნელობას, როცა ის გეხმარებათ საკუთარი თავის ახალი გზით წარმოჩენასა თუ სამყაროს განსხვავებულად დანახვასა თუ შემეცნებაში.   ნამდვილი ღირებულება ვლინდება მაშინ, როცა გვეძლევა საშუალება თავიდან აღმოვაჩინოთ საკუთარი თავი.
საუკეთესო საერთაშორისო პრაქტიკასა და კულტურულ პერსპექტივებზე დაყრდნობით, იაპონელი სერვისის ექსპერტი იუტაკა იამაუჩი და GIPA გთავაზობთ მასტერკლასს, რომლის მიზანია მომსახურების კონცეფციასა და მენეჯმენტის თეორიებზე დაყრდნობით, სერვის მენეჯმენტის ტრანსფორმაციული ძალის გააზრება. სხვადასხვა ინდუსტრიის წარმომადგენლები, მომსახურების კონცეფციისა და სერვისის თეორიებზე დაყრდნობით, გადაიაზრებენ მომსახურების სტანდარტებს.
არ აქვს განსაკუთრებული მნიშვნელობა, მომსახურების სექტორში საქმიანობთ თუ მომხმარებელთან ურთიერთობის გაუმჯობესებაზე ზრუნავთ, მასპინძლობის ინდუსტრიაში ხართ, საბანკოში, სადაზღვევოსა თუ ნებისმიერ სხვა ტიპის ორგანიზაციაში, მასტერკლასის ფარგლებში მიღებული ინფორმაცია ნებისმიერისთვის ფასეული იქნება.
იაპონური, ამერიკული და ევროპული სერვისების მაგალითების მიხედვით, იუტაკა იამაუჩი მიმოიხილავს სერვისის კულტურულ პერსპექტივებს. იგი ყურადღებას გაამახვილებს იმაზე, რომ ღირებულება არ მოიცავს მხოლოდ მატერიალურ სარგებელს, არამედ პროცესს, რომლის მეშვეობითაც მომხმარებელს საშუალება ეძლევა, ახალი გზით გამოხატოს საკუთარი თავი.
შეხვედრის ბოლო ნაწილში ჩატარდება ჯგუფური სამუშაო, სადაც მონაწილეები გააანალიზებენ არსებულ სერვისებს და განავითარებენ ინოვაციური იდეებს.
მასტერკლასის პროგრამა
ნაწილი 1: სერვისის მნიშვნელობა ყველა ბიზნესისთვის  - მომსახურება, როგორც ღირებულება ნებისმიერი ორგანიზაციისათვის
ნაწილი 2: სერვისის კულტურა საქართველოსა და მსოფლიოში - იაპონური სუში კვლევებიდან დაწყებული ფრანგული ღვინის მაგალითებამდე – ჯგუფური მუშაობა ქართული სერვისის ანალიზისთვის
ყავის შესვენება
ნაწილი 3: ახალი ღირებულებისათვის ბიზნესის რედიზაინი - ისტორიული სერვისების მაგალითები, როგორებიცაა "სტარბაქსი" და "უნიქლო"; რჩევები სერვისის კულტურის განვითარებისათვის
ნაწილი 4: მომსახურების ტრანსფორმაციის ქართული გზები - ჯგუფური სამუშაო შერჩეულ ქართულ სერვისებზე – ისტორიული კონტექსტის ანალიზი და თვითგამოხატვის ახალი გზები - უკუკავშირი იუტაკა იამაუჩისგან
მასტერკლასის ფასილიტატორი: პაატა პაპავა – GIPA-ს ტრენერი და Teamboat-ის თანადამფუძნებელი
მასტერკლასის ენა: ინგლისური, თანმიმდევრული თარგმანით ქართულ ენაზე (ჯგუფურ სამუშაოებზე თარგმანი არ იქნება წარმოდგენილი).
ღონისძიების დაწყებისა და დასრულების დრო: 11:00-15:00, 8 მარტი, 2025 წელი
ლოკაცია: სასტუმრო Room Hotels, Batumi, ქალაქი ბათუმი, საქართველო.
სერტიფიკატი: მასტერკლასის დასრულების შემდეგ, 1 თვის ვადაში, გაიცემა მასტერკლასის დასრულების დამადასტურებელი ციფრული სერტიფიკატი.
რეგისტრაცია და ღირებულება:
დასწრების მსურველებმა უნდა გაიარონ რეგისტრაცია, რომ მიიღონ დამატებითი ინფორმაცია მასტერკლასის დეტალებთან დაკავშირებით.
მასტერკლასის ღირებულება: 150 ლარი.
მასტერკლასზე დასწრების მსურველებმა, გთხოვთ, ქვემოთ მითითებულ რეკვიზიტებზე გადმორიცხეთ თანხა, დანიშნულებაში მიუთითეთ "იუტაკა იამაუჩის მასტერკლასის ღირებულება" და მიუთითეთ მონაწილის სახელი და გვარი.
კორპორატიული ფასდაკლება: იმ შემთხვევაში, თუ ორგანიზაცია ფარავს თანამშრომლების განვითარების ხარჯებს, მოქმედებს შემდეგი კორპორატიული ფასდაკლებები:

When Do We Truly Find Value?
Value isn’t just about meeting a need—it’s about transformation. A product or service becomes meaningful when it empowers you to express yourself in new ways, helping you see and experience the world differently. True value is found when you are given a means to gain a renewed sense of self.
Leaning on the best international practices and cultural perspectives, masterclass by Japanese service expert, Yutaka Yamauchi and GIPA, aims at going into the depths of transformative power of service management, focusing on service concept and management theories. Representatives from various industries will rethink service standards based on the concepts and theories of service.
No matter you are navigating in service sector or redefining customers’ engagement in any field, whether you are in hospitality, banking, insurance or any type of organization, the masterclass will equip you with the tools to deliver excellence.
Focusing on examples of Japanese, American, and European services, Yutaka Yamauchi will discuss the cultural perspective of service. He will emphasize that value encompasses not only material benefits, but also the process through which customers are empowered to express their selves.
Furthermore, Yutaka Yamauchi will explain how to conceive and design a new iconic business through which consumers can gain new sense of self.
The masterclass will end up with a group work in which participants analyze an existing service and develop new ideas for innovation.
Masterclass content:
Part 1: Importance of service for all businesses
Service as value for any organization
Part 2: Service cultures in Georgia and around the Globe
Starting from findings on sushi research to the French wine examples will end up to small group work to reflect on Georgian service.
Part 3: Designing business for new value
Historical service examples such as Starbucks and Uniqlo and tips for service culture development.
Part 4: Georgian service ways of transformation
Group work on selected key services in Georgia, analyzing the historical context and how they can express themselves in a new way - feedbacks session from Yutaka Yamauchi.
Masterclass facilitator: Paata Papava, GIPA trainer and Teamboat co-founder
Masterclass language: English with follow-up Georgian translation (group works will not be accompanied with translation)
Event start and end time: 11:00-15:00, March 8, 2025
Location: Rooms Hotels - Batumi, Batumi, Georgia
Certificate: Attendees will be awarded with the blockcert protected DIGITAL CERTIFICATES in 2 weeks period after the masterclass
Registration and price:
Those, who want to attent the masterclass, should fill in the registration form to receive the details of the masterclass later.
Masterclass price: 150 GEL
If you want to attend the masterclass, please, installment should be made on the organization account. Please, indicate attendee's name and surname and masterclass name "Yutaka Yamauchi's masterclass" in the payment order.