• GIPA-ს დებატების კლუბი
GIPA-ს სოციალურ მეცნიერებათა სკოლაში დასრულდა ინგლისურენოვანი სტუდენტური პროექტი „Speech and Debate Club”, რომლის მიზანსაც წარმოადგენდა სტუდენტთათვის ინგლისურ ენაზე კომუნიკაციის, დებატებისა და საჯაროდ გამოსვლის უნარების განვითარება.
პროექტი წარმოადგენდა სოციალურ მეცნიერებათა საბაკალავრო პროგრამის სტუდენტთა ინიციატივას, რომელიც განხორციელდა GIPA-ს ფინანსური მხარდაჭერით და მოიცავდა 12 კვირიან პერიოდს. პროექტის აქტივობები დაყოფილი იყო ორ ფაზად. პირველი ფაზის განმავლობაში სტუდენტები ეუფლებოდნენ სიტყვის (speech) მომზადების და აუდიტორიის წინაშე სიტყვით გამოსვლის ტექნიკებს, მეორე ფაზაში კი დებატების ტექნიკებს.
პროექტს უძღვებოდა GIPA-ს კანადელი ლექტორი, ბატონი ჯეფ მორსკი.  აღსანიშნავია ბატონი მორსკის მნიშვნელოვანი გამოცდილება კომუნიკაციის, ჟურნალისტიკისა და საერთაშორისო ურთიერთობების მიმართულებით, რაც კიდევ უფრო ინფორმაციულს ხდიდა პროექტის მსვლელობას.
პირველი ფაზის ბოლოს მოეწყო შეჯიბრი სიტყვით გამოსვლაში, კლუბის აქტივობები დასრულდა დებატების კონკურსით. ორივე ფაზის შემაჯამებელ აქტივობებში გამარჯვებულებს გადაეცათ პრიზები.
პროექტის დასასრულს მონაწილეებს შეხვდა საქართველოს მეოთხე პრეზიდენტი ბატონი გიორგი მარგველაშვილი და ისაუბრა საჯარო გამოსვლებისა და დებატების ტექნიკებზე და მის მნიშვნელობაზე. შეხვედრა ინტერაქციულ რეჟიმში წარიმართა.

The English Language Student Project "Speech and Debate Club" was completed at GIPA’s School of Social Sciences, which aimed to develop communication skills, debate techniques, and public speaking skills among participants.
The project was the initiative of the Social Sciences Bachelor Program Students, which was implemented with the financial support of GIPA and comprised a 12-week period. The project’s activities were divided into two phases. During the first phase, the students were trained in public speaking techniques, and in the second phase they learned debate techniques and then put them into practise.
The project was led by GIPA Canadian lecturer, Mr. Jeff Morski. It is worth mentioning Mr. Morski's significant experience in communication, journalism, and international relations, which contributed to the project process to be more informative and interesting.
The first phase of the project ended with a speech competition and the project concluded with a debates competition among teams. Winners of both phases were awarded special prizes.
At the end of the project, the Fourth President of Georgia Mr. Giorgi Margvelashvili met with the participants and discussed debate techniques and public speeches. The meeting was highly interactive with club members posing questions and then discussing the answers.