01 ოქტომბერი 2015 GIPA ევროკავშირის საგანმანათლებლო პროექტში
GIPA ევროკავშირის საგანმანათლებლო პროექტში  GIPA (კონკრეტულად მმართველობის სკოლა) წარმოადგენს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული პროექტის ერთ-ერთ პარტნიორ უნივერსიტეტს. პროექტის სათაურია:„ინდივიდუალური საჭიროების მქონე ადამიანებისსაზოგადოებაში&nbs ...
16 აპრილი 2015 მასტერკლასი ერთიან ჯანმრთელობაზე
მასტერკლასი ერთიან ჯანმრთელობაზე
პროექტი აშშ-ს დაავადებათა კონტროლისა და პრევენციის ცენტრის დაფინანსებით (CDC), სოფლის მეურნეობის სამინისტროს ლაბორატორიის (LMA), და კოლორადოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის (CSU) მხარდაჭერით განხორციელდა. მასტერკლასში მონაწილეობა მიიღეს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის სამინისტროს, გარემოს დაცვისა ...
01 მაისი 2013 ორგანიზაციული თეორიის კურსი (GIPA/EWMI/G-Pac)
ორგანიზაციული თეორიის კურსი (GIPA/EWMI/G-Pac)
ორგანიზაციული თეორიის კურსი (GIPA/EWMI/G-Pac) GIPA-ს მმართველობის სკოლა აღმოსავლეთ-დასავლეთ მართვის ინსტიტუტთან ერთად - საჯარო პოლიტიკის, ადვოკატირების და სამოქალაქო საზოგადოების განვითარების პროგრამის ფარგლებში ახორცილებს ორგანიზაციული თეორიის კურსის შემუშავებას. აღნიშნულ კურსს ანვით ...
02 აპრილი 2013 „მოკლევადიანი კურსები საჯარო მოხელეთათვის“ (GIPA/MSI/USAID)
„მოკლევადიანი კურსები საჯარო მოხელეთათვის“ (GIPA/MSI/USAID)
„მოკლევადიანი კურსები საჯარო მოხელეთათვის“ (GIPA/MSI/USAID) 2013 წლის აპრილიდან საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის (GIPA) მმართველობის სკოლა ახორციელებს USAID-ის „დემოკრატიული მმართველობის პროგრამის“ (G3) მიერ დაფინანსებულ პროექტს &bdqu ...
01 მარტი 2013 დებატ კლუბი
დებატ კლუბი
სტუდენტური დებატები სტუდენტური დებატების პროექტი 2013 წლის მარტიდან ხორციელდება საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის მმართველობის სკოლაში, ფონდ „ღია საზოგადოების“ დაფინანსებით. აღნიშნულ პროექტში GIPA-ს პარტნიორობას უწევს არასამთავრობო ორგანიზაცია „კივიტას გეორგიკა&ldqu ...
02 თებერვალი 2013 საქსტატის შესაძლებლობათა განვითარების მხარდაჭერა
საქსტატის შესაძლებლობათა განვითარების მხარდაჭერა
პარტნიორული თანამშრომლობა, რომელიც განხორციელდა კავკასიის სოფლის მეურნეობის განვითარების ინიციატივის (CADI) ფარგლებში დადაფინანსდა ამერიკის შეერთებული შტატების სოფლის მეურნეობის დეპარტამენტის (USDA) მიერ საქართველოში სოფლის მეურნეობის დარგის განვითარების მიზნით და ითვალისწინებს, საქსტატის დახმარებით ...

14 May 2010 The Integrated Socio-Economic Zone and Professional Training Center (ISEZ)
The Integrated Socio-Economic Zone (ISEZ) was established in the village of Shindisi, located in the Shida Kartli region, with financial support from UNHCR and the State Minister’s Office for Reintegration. ISEZ was conceived with a broader, long-term vision to address the socio-economic rehab ...
06 May 2010 Stamping Out Pandemic and Avian Influenza - STOP AI
Stamping Out Pandemic and Avian Influenza - STOP AI
The project was implemented in partnership with Development Alternatives, Inc. (DAI), provided the logistical support necessary to organize and complete biosecurity cascade training in all regions of Georgia. The project was funded by USAID. Project period: 2008-2010
04 March 2009 Future Farmers of Georgia
Future Farmers of Georgia
Implemented in partnership with the University of Georgia (USA) and financially supported by the USDA, the project drew inspiration from the well-established Future Farmers of America program in the United States. Its core objective was to furnish schools with greenhouse facilities and equipment, th ...
16 June 2008 Extension Service Centres
Extension Service Centres
The project was implemented in partnership with Kentucky University and with financial support from the USDA. The aim of the project was to establish extension centers on the basis of agricultural vocational institutions and agricultural institutes existing in Samtskhe-Javakheti, Kakheti and Samegre ...
16 January 2007 Cheese Factory at the Phoka Monastery
Cheese Factory at the Phoka Monastery
The Georgian Rural Development Program of the Georgian Institute of Public Affairs  officially opened a cheese factory at the Phoka Monastery on June 1, 2008. The factory is funded by the United States Department of Agriculture (USDA) within the framework of the Georgian Rural Development Progr ...