ელფოსტა: ninotsukhishvili@yahoo.com
გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (შპაიერის) სამართლის დოქტორი. ცენტრალური ევროპის უნივერსიტეტის შედარებითი კონსტიტუციური სამართლის მაგისტრი. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტისა და გერმანიის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა უნივერსიტეტის (შპაიერის) ერთობლივი საჯარო მმართველობის მაგისტრი.
მისი პრაქტიკული გამოცდილება მოიცავს საჯარო სამსახურში, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებსა და საერთაშორისო ორგანიზაციებში საჯარო მმართველობის რეფორმის, ანტიკორუფციული პოლიტიკისა და ადამიანის უფლებების დაცვის საკითხებზე მუშაობას. აღნიშნულ საკითხების თაობაზე არის 20-ე მეტი კვლევის და პუბლიკაციის ავტორი. აქვს საჯარო მოსამსახურეებთან, სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციების წევრებსა და მედიის წარმომადგენლებთან ტრენინგების ჩატარების გამოცდილება. გახლავთ არაერთი გაცვლითი პროექტის მონაწილე და სასწავლო სტიპენდიის მფლობელი ადგილობრივ და საერთაშორისო დონეზე.
• სამართლის საფუძვლები;
• სამოხელეო სამართალი;
• შედარებითი საჯარო მმართველობა;
• Freedom of expression in state-regulated professions (doctoral dissertation), Tbilisi State University, Institute of Administrative Science, Tbilisi, 2023.
• საჯარო მოსამსახურის გამოხატვის თავისუფლება და პროფესიული ვალდებულებები: ადამიანის უფლებათა ევროპული სასამართლოს და აშშ-ს უზენაესი სასამართლოს სტანდარტები, თსუ, საჯარო სამართლის ჟურნალი #2; 2024.
• საჯარო მოხელეების მიერ მხილების მექანიზმის არსებული პრაქტიკის შეფასება და რეკომენდაციები, საჯარო მოხელეთა ჰაბი, 2022.
• საჩუქრის პოლიტიკა საჯარო სამსახურში: საერთაშორისო პრაქტიკისა და საქართველოს კანონმდებლობის შედარებითი ანალიზი, ევროკავშირის პროექტი ,,საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში“, მაისი, 2020;
• მხილება საჯარო სამსახურში: საერთაშორისო პრაქტიკისა და საქართველოს კანონმდებლობის შედარებითი ანალიზი, ევროკავშირის პროექტი ,,საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში“, სექტემბერი, 2020;
• თანამდებობის პირის ქონებრივი მდგომარეობის დეკლარაციის წარდგენისა და მონიტორინგის სახელმძღვანელო, ევროკავშირის პროექტი ,,საჯარო მმართველობის რეფორმის ხელშეწყობა საქართველოში“, მაისი, 2020
საჯარო მმართველობისა რეფორმა საქართველოსა და ევროკავშირის წევრ ქვეყნებში; ანტიკორუფციული პოლიტიკა და კეთილსინდისიერება საჯარო სამსახურში; ადამიანის უფლებების დაცვა;

Doctor of Law from the German University of Administrative Sciences (Speyer). Master of Comparative Constitutional Law from the Central European University. Joint Master of Public Administration from Tbilisi State University and the German University of Administrative Sciences (Speyer). Bachelor of Law from Tbilisi State University.
Her practical experience includes working on issues of public administration reform, anti-corruption policy and human rights protection in the public service, civil society organizations and international organizations. She is the author of more than 20 publications on these issues. She has experience in conduction trainings for civil servants, members of civil society organizations and media representatives. She has participated in numerous exchange programs and granted study scholarships at the national and international levels.
- Introduction to Law;
- Civil Service Law;
- Comparative public administration;
- Freedom of expression in state-regulated professions (doctoral dissertation), Tbilisi State University, Institute of Administrative Science, Tbilisi, 2023.
- Freedom of expression and professional obligations of public servants: Standards of the European Court of Human Rights and the US Supreme Court, Tbilisi State University, Public Law Journal, #2, 2024.
- The assessment of the practice of whistleblower mechanism and recommendations in civil service in Georgia, Civil Service Hub, 2022.
- Gifts policy in public service: Comparative analysis of international practice and Georgian legislation, EU Project “Support to Public Administration Reform in Georgia”, May, 2020.
- Public disclosure in civil service: Comparative analysis of international practice and Georgian legislation, EU Project “Support to Public Administration Reform in Georgia”, September, 2020.
- The handbook on submitting and monitoring of asset declarations of public officials, EU Project “Support to Public Administration Reform in Georgia”, May, 2020.
Public administration reform in Georgia and members of European Union; Anti-corruption policy and integrity in public service; Human Rights protection;