ელფოსტა: mkvirkvelia@tafu.edu.ge
თეატრალური ხელოვნების დოქტორი. აქვს უმაღლეს სასწავლებელში  პედაგოგობის დიდი სტაჟი (1982 წლიდან). არის  ერთი სახელმძღვანელოს ავტორი და მეორეს თანაავტორი. მისი სტატიები გამოქვეყნებულია სამეცნიერო ჟურნალში ,,სახელოვნებო ძიებანი“. აქვს საერთაშორისო კონფერენციაში მონაწილეობის სერტიფიკატი. სპექტაკლებს დგამს თბილისსა და საქართველოს სხვადასხვა ქალაქში. მუშაობდა სხვადასხვა ტელევიზიაში რეჟისორად. გადაღებული აქვს დოკუმენტური ფილმი ,,ლილი იოსელიანი“.
არის სხვადასხვა პროექტის ავტორი და დირექტორი; ასოციაციის ,,ქალები ხელოვნებაში“ თანადამაარსებელი.
მსახიობის ოსტატობა
მსახიობთან მუშაობა
კვლევები და პუბლიკაციები (ბოლო 5 წლის განმავლობაში):
2022
,,მსოფლიო თეატრის ისტორია 1945-2000’’ V ტომის მეორე ნაწილი (სახელმძღვანელო) - თანაავტორი, გამომცემლობა ,,კენტავრი“, თბილისი
2021
პრაქტიკუმი დამწყები მსახიობებისთვის და არა მარტო მათთვის (სახელმძღვანელო) - ავტორი, გამომცემლობა ,,კენტავრი“, თბილისი
2019
კვირკველია მ. ,,ჩაგრულთა თეატრი“ ინტეგრაციისა და რეაბილიტაციის საშუალება, სახელოვნებო მეცნიერებათა ძიებანი, 2019, კენტავრი #4(81), გვ.87-100
კვირკველია მ. აუგუსტო ბოალი და ინტერაქტიური თეატრი (ფორუმ თეატრი), სახელოვნებო მეცნიერებათა ძიებანი, 2019, კენტავრი #1 (78), გვ.69-80
2018
კვირკველია მ. აუგუსტო ბოალი და ინტერაქტიური თეატრი, სახელოვნებო მეცნიერებათა ძიებანი, 2018, კენტავრი #3-4,(76,77), გვ.133-145
2020-2022 - განათლების სამინისტროს „ზოგადი განათლების რეფორმის ხელშეწყობის’’ პროგრამის „სახელმწიფო სტანდარტების დანერგვა ეროვნული უმცირესობების სკოლამდელ და სასკოლო დაწესებულებებში’’ - არაფორმალური განათლების მიმართულების წიგნიერების კოორდინატორი.

Manana Kvirkvelia holds a Doctorate in Theatre Arts and boasts extensive experience in higher education, spanning since 1982. She is the author and a co-author of several books. Her articles were published in the scientific journal "Art Sciences Research." Apart from her scholarly pursuits, she also directs performances both in Tbilisi and various cities across Georgia. Additionally, M. Kvirkvelia has contributed as a director to several television productions. She has directed the documentary film "Lili Ioseliani."
Beyond her academic and creative endeavours, Manana Kvirkvelia is actively involved in various projects. She is a co-founder of the Association "Women in Art."
Training courses
The skills of the actor
Working with an actor
Publications
In recent years, her scholarly contributions include publications listed below:
- Co-author of "History of the World Theater 1945-2000," the second part of volume V (manual) published by the "Kentavri" publishing house, Tbilisi, 2022
- "Practicum for Beginning Actors and Beyond" (manual), published by "Kentavri" publishing house, Tbilisi, 2021
- "Theatre of the Oppressed as a Means of Integration and Rehabilitation", Art Sciences Research, "Kentavtri #4 (81), p. 87-100, 2019
- "Augusto Boal and Interactive Theatre (Forum Theatre)", Art Sciences Research, “Kentavri” #1 (78), p. 69-80, 2019
- "Augusto Boal and Interactive Theatre", Art Sciences Research, Kentavri #3-4,(76,77), გვ.133-145, 2018
2020 - 2022 - Literacy Coordinator for the non-formal education direction of the "Promotion of General Education Reform" program initiated by the Ministry of Education and Science, focusing on implementing state standards in preschool and school institutions of ethnic minorities.