სოციოლოგიის მეცნიერებათა დოქტორი (ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი). New School University-ს მაგისტრის ხარისხი მედიის კვლევებში და მანჩესტერის უნივერსიტეტის სოციოლოგიის მეცნიერებათა მაგისტრი. მოსკოვის ლომონოსოვის სახელობის უნივერსიტეტის ჟურნალისტის (საერთაშორისო ჟურნალისტიკა) და მოსკოვის სოციალური და ეკონომიკური მეცნიერებების უმაღლესი სკოლის სოციოლოგის დიპლომები. აქვს საქართველოს უმაღლეს სასწავლებლებში სწავლების 25 წლიანი გამოცდილება. ამ წლების მანძილზე განხორციელებული აქვს სოციოლოგიური კვლევები და პროექტები როგორც რაოდენობრივი და თვისებრივი, ისე შერეული მეთოდოლოგიის გამოყენებით. სწავლების პარალელურად აქვს პროექტების მართვის გამოცდილება.
- სოციალური კვლევის რაოდენობრივი მეთოდები;
- სოციალური კვლევის თვისებრივი მეთოდები;
- Tinatin Zurabishvili, Tamar Zurabishvili. (Forthcoming.) “Alternative” motherhood in transnational families: Experiences and emotional challenges.” In: Vladimer Gamsakhurdia, ed. Presenting oneself as a migrant: Implications for the proculturation theory. Information Age Publishing.
- Zakaria Tavberidze, Anna Margvelashvili and Tamar Zurabishvili. 2023. Individual vs community resilience: Case of Georgia. Tudásmenedzsment, 24(4. különszám), 60–72. https://doi.org/10.15170/TM.2023.24.K4.5
- მარგველაშვილი, ა., ზურაბიშვილი, თ. & მურღულია, შ., (2023). სათემო ჯგუფებისა და პროექტების სოციალური გავლენის კვლევა. Georgian Center for Strategy and Development (CSRDG). https://cdrc.ge/storage/files/doc/Community_Groups_Projects_Publication.pdf
გენდერი და მიგრაცია, მიგრაციის სოციოლოგია, ნაციონალიზმი, მედიის კვლევები, სათემო აქტივიზმი და სოციალური ცვლილებები.