- ალბათობის თეორია და მათემატიკური სტატისტიკა
- საერთაშორისო ეკონომიკური ურთიერთობების სტატისტიკა
- საერთაშორისო ბიზნესის სტატისტიკა
- პროფესიული უნარები (სტატისტიკის მოდული)
- მონოგრაფია: "მდგრადი ენერგეტიკის სტატისტიკა საქართველოში", 2017, ავტორი, გამომცემლობა „მერიდიანი“.
- სასწავლო სახელმძღვანელო „საქართველოს რეგიონების დემოგრაფიული და სოციალური სტატისტიკა (თემა 9. რელიგიის სტატისტიკა საქართველოს რეგიონების მიხედვით)“, ავტორი, გამომცემლობა „მერიდიანი“, თბილისი 202
- საერთაშორისო სახელმძღვანელი: "Guidelines on Statistical Business Registers", თანაავტორი, ნიუ იორკი და ჟენევა, 2015, გაეროს ევროპის ეკონომიკური კომისია (UNECE)
- პუბლიკაცია: "ევროპის ენერგეტიკული კავშირი და საქართველოს ენერგეტიკული რეფორმები", თანაავტორი, 2017
- სტატია: "რატომ არის სტატისტიკა მნიშვნელოვანი?", ავტორი, RA JOURNAL OF APPLIED RESEARCH ISSN: 2394-6709 DOI:10.33826/rajar/v6i5.01 Volume: 06, 2019
- ევროკავშირის დაძმობილების პროექტი საქსტატსა და ფინეთის, გერმანიისა და იტალიის სტატისტიკას შორის - „საქართველოს ეროვნული სტატისტიკური სისტემის შესაძლებლობების გაზრდა“, თანამდებობა: პროექტის ხელმძღვანელი;
- ევროკავშირის დაძმობილების პროექტი საქსტატსა და დანიის სტატისტიკას შორის - „საქართველოს ეროვნული სტატისტიკური სისტემის შესაძლებლობების გაძლიერება“, თანამდებობა: პროექტის მენეჯერი;
- მმართველობის რეფორმის ფონდის (GRF) ინიციატივა - „საქსტატის ინფრასტრუქტურის და შესაძლებლობების გაძლიერება“, თანამდებობა: პროექტის მენეჯერი
- საქსტატსა და შვედეთის სტატისტიკას შორის თანამშრომლობის პროექტი, თანამდებობა: ბიზნეს სტატისტიკის კომპონენტის ლიდერი (ბიზნეს რეგისტრი, ბიზნეს კვლევები, შერჩევის მეთოდოლოგია)
- „საქართველოს პირველი ანგარიში გაეროს კლიმატის ცვლილების ჩარჩო კონვენციაში (UNFCCC)“, თანამდებობა: განუზღვრელობის ექსპერტი / ანალიტიკოსი
- ევროკავშირის პროგრამა TACIS - „ოფიციალური სტატისტიკის რეფორმა სომხეთში, აზერბაიჯანსა და საქართველოში“, თანამდებობა: კომპონენტის მენეჯერი (კომპონენტი C11 – ბიზნეს სტატისტიკა)
ოფიციალური სტატისტიკა; სტატისტიკა ეკონომიკასა და ბიზნესში; ადმინისტრაციულ მონაცემთა წყაროები; ალტერნატიულ მონაცემთა წყაროები; ოფიციალური სტატისტიკის ფუნდამენტური პრინციპები; ხელოვნური ინტელექტის გამოყენება ოფიციალური სტატისტიკის წარმოების პროცესში.