ელფოსტა: m.mdivani@gipa.ge
სამართლის მაგისტრი; საჯარო მმართველობის დოქტორი. იგი არის პროფესიული საჯარო მოხელე. მისი საქმიანობა ძირითადად დაკავშირებულია საკანონმდებლო ხელისუფლებასთან; 1993 წლიდან დღემდე მუშაობს საქართველოს პარლამენტის სხვადასხვა სტრუქტურულ ერთეულში, მათ შორის, მენეჯერულ პოზიციაზე; ამასთანავე, აქვს თბილისის მთავრობის წევრობის 4 წლიანი გამოცდილება - იყო სოციალური სფეროს თბილისის საქალაქო სამსახურების კურატორი (ვიცე-პრემიერი); კერძოდ: ჯანდაცვის, განათლების, კულტურის, სოციალური დაცვის, სპორტის, ახალგაზრდობის საქმეთა, ტურიზმის, ვეტერინარიის და სხვა მიმართულებების ხელმძღვანელი. არის კანონშემოქმედებისა და საკანონმდებლო ტექნიკის ექსპერტი. არის საქართველოს პარლამენტის სასწავლო ცენტრის ტრენერი. გავლილი აქვს არაერთი პროფესიული/სამსახურებრივი პროგრამა/ტრენინგი.
• პარლამენტარიზმი
• „„კარგი მმართველობის“ ხარისხის შეფასება“, მუხრან მდივანი, სამეცნიერო ჟურნალი „ხელისუფლება და საზოგადოება“, თბილისი, №1 (61), 2022, გვ. 22–38;
• „უკუკავშირის მნიშვნელობა საპარლამენტო მმართველობაში“, მუხრან მდივანი, სამეცნიერო ჟურნალი „ხელისუფლება და საზოგადოება“, თბილისი, №3 (59), 2021, გვ. 53–64;
• „პარლამენტარიზმის გამოწვევები საქართველოში“, მუხრან მდივანი, სამეცნიერო ჟურნალი „ხელისუფლება და საზოგადოება“, თბილისი, №1 (57), 2021, გვ. 17–28.გავლილი აქვს არაერთი პროფესიული/სამსახურებრივი პროგრამა/ტრენინგი.
საჯარო მმართველობის ხარისხი; სახალხო სუვერენიტეტი და ლეგიტიმურობის მუდმივობა; ანგარიშვალდებულება და უკუკავშირი პარლამენტარიზმში; კანონშემოქმედების პროცესები.

Master of Law; Doctor of Public Administration; He is a professional civil servant. His activities are mainly related to the legislative branch; Since 1993, he has worked in various structural divisions of the Parliament of Georgia, including leadership positions; In addition, he has 4 years of experience in the Tbilisi government - he was the curator (Vice Prime Minister) of Tbilisi City Services in the social sphere, namely: healthcare, education, culture, social protection, sports, youth affairs, tourism, veterinary medicine and other areas. He is an expert in the field of lawmaking and legislative technique. He is a trainer at the training center of the Parliament of Georgia. He has completed a lot of professional/service program/training.
- Parliamentarism
- „Assessment of the quality “Good Governance““, Mukhran Mdivani, Scientific journal “Power and Society”, Tbilisi, No. 1 (61), 2022, p. 22–38;
- „The importance of feedback in parliamentary government“, Mukhran Mdivani, Scientific journal “Power and Society”, Tbilisi, No. 3 (69), 2021, p. 53–64;
- „Challenges of Parliamentarism in Georgia“, Mukhran Mdivani, Scientific journal “Power and Society”, Tbilisi, No. 1 (57), 2021, p. 17–28.completed a lot of professional/service program/training.
Quality of Public Administration; Popular sovereignty and Continuity of Legitimacy; Accountability and Feedback in Parliamentarism; Legislative processes.