ელფოსტა: slazariashvili@yahoo.com
შალვა ლაზარიაშვილს 2018 წელს მიენიჭა საჯარო მმართველობის დოქტორის ხარისხი (PhD) საქართველოს ტექნიკურ უნივერსიტეტში.  იგი ფლობს ივ. ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მიერ გაცემულ მაგისტრის ხარისხს საერთაშორისო სამართალსა და ურთიერთობებში (1999). დამთავრებული აქვს ივ. ჯავახიშვილის სახ. თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასპირანტურა საერთაშორისო საჯარო სამართლის მიმართულებით. 2022-2023 წწ დაამთავრა კემბრიჯის საერთაშორისო კოლეჯი (Post-doctoral studies) „საერთაშორისო ურთიერთობების და პოლიტიკის “ მიმართულებით.
სხვადასხვა პერიოდში მას გავლილი აქვს ტრენინგები და დამატებითი სასწავლო კურსები ისეთი მიმართულებებით, როგორიცაა გლობალური და რეგიონალური უსაფრთხოება, საგარეო პოლიტიკა, პოლიტიკური ფილოსოფია, მსოფლიო პარლამენტარიზმი, შრომითი სფეროს საერთაშორისო სტანდარტები, საჯარო სამსახურის კანონმდებლობა და ა.შ. გააჩნია საჯარო, არასამთავრობო და საერთაშორისო ორგანიზაციებში მუშაობის მრავალწლიანი გამოცდილება, აგრეთვე გამოქვეყნებული აქვს მრავალი საგაზეთო სტატია და ანალიტიკური პუბლიკაცია.
სადოქტორო ნაშრომი -  „საჯარო სამსახურის ეთიკა და სამსახურებრივი ეთიკის დაცვის უახლესი ტენდენციები საქართველოში“
გამოქვეყნებულ შრომები:
• „საჯარო სამსახურში საჩუქრის სამართლებრივი რეგულირების გამოწვევები თანამედროვე ქართულ კანონმდებლობაში“, 2023;

Shalva Lazariashvili - In 2018, he was awarded a Doctor of Public Administration (PhD) degree from the Georgian Technical University. He holds a Master's degree in International Law and Relations from Iv. Javakhishvili Tbilisi State University (1999). He has completed postgraduate studies in International Public Law at Iv. Javakhishvili Tbilisi State University. In 2022-2023, he graduated from Cambridge International College (Post-doctoral studies) in the field of "International Relations and Politics".
At various times, he has completed trainings and additional courses in such areas as global and regional security, foreign policy, political philosophy, world parliamentarism, international labor standards, civil service legislation, etc. Has many years of experience working in public, non-governmental and international organizations, and has also published numerous newspaper articles and analytical publications.
Doctoral thesis - "Public Service Ethics and Recent Trends in the Protection of Service Ethics in Georgia"