ელფოსტა: t.skhiereli@gipa.ge
თეა სხიერელი არის ჟურნალისტი და მედიასთან კომუნიკაციის სპეციალისტი. მას დამთავრებული აქვს ლომონოსოვის სახელობის მოსკოვის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჟურნალისტიკის ფაკულტეტი, თბილისის თავისუფალ უნივერსიტეტში მიღებული აქვს ბიზნესის მართვის მაგისტრის ხარისხი (MBA) მარკეტინგის მენეჯმენტის სპეციალობით. ასევე, დამთავრებული აქვს საქართველოს შოთა რუსთაველის თეატრისა და კინოს სახელმწიფო უნივერსიტეტის სადოქტორო პროგრამა „კულტურა მედიაში.“
25 წელია ის კონსულტაციებს უწევს სახელმწიფო, კერძო და საერთაშორისო ორგანიზაციებს სტრატეგიული კომუნიკაციების საკითხებში. მისი პროფესიული საქმიანობა მოიცავს საკომუნიკაციო სტრატეგიების შექმნას, საზოგადოებასთან და მედიასთან ურთიერთობის პროექტების მართვას, მულტიმედიური კონტენტის შექმნას. თეა სხიერელი არის საკონსულტაციო კომპანია „კონტენტის“ დამფუძნებელი და მმართველი დირექტორი. მას განხორციელებული აქვს არაერთი ბრენდული მულტიმედიური პროექტი: ჟურნალების Voyager by Solo, GA, Gastronome გამოცემა (გამომცემელი და მთავარი რედაქტორი, 2005-2024); საკომუნიკაციო პროექტების მართვა: Borjomi, Geoplant/Gurieli, Marriot, Radisson, Rixos, RMG, Georgia Capital Plc, Moet/Hennessy/Veuve Clicquot, Gd Alco, Performance Food Group Lux, Consilium Medulla, Georgian Association Of Clinical Investigators; მულტიმედიური მასალის მომზადება: GRETA/მდგრადი სამთო ტურიზმი და ორგანული სოფლის მეურნეობა, ბიოჩაისა და ბიოღვინის მწარმოებელთა შესახებ; USAID/World Bank/IPM: ჯანდაცვის რესტრუქტურიზაციის პროექტი (2000-2022). თეა სხიერელი იყო გაეროს მოსახლეობის ფონდის (UNFPA) საქართველოს წარმომადგენლობის კონსულტანტი კომუნიკაციის საკითხებში (2006-2012),  სს „ყაზბეგის“საზოგადოებასთან ურთიერთობის დეპარტამენტის ხელმძღვანელი (2003-2006).
მისი პრაქტიკული ჟურნალისტური საქმიანობა უკავშირდება საქართველოს ტელერადიოკორპორაციის საინფორმაციო პროგრამების მთავარ რედაქციასა და სატელევიზიო-ანალიტიკურ პროგრამა „საღამო მშვიდობისას,“ სადაც მუშაობდა სპეციალურ კორესპონდენტად, პროდიუსერად, მთავარი რედაქტორის მოადგილედ (1989-2000).
არის ჟურნალისტთა საერთაშორისო ფედერაციის (IFJ) წევრი.
არის საქართველოს ომისა და სამხედრო ძალების ვეტერანი (მოწმობა #102 300 0545).
• მედიასთან ურთიერთობა
• წერა საზოგადოებასთან ურთიერთობის სფეროში
• მედიასთან ურთიერთობა და ბრენდული მედია
• სხიერელი, თ., (2023), ბრენდული მედიის ეკოსისტემაში ვირტუალური (VR) და დამატებითი (AR) რეალობის ტექნოლოგიების გამოყენება მომხმარებელთან ეფექტიანი კომუნიკაციისათვის, თბილისი: ხელოვნებისა და მედიის კვლევების საერთაშორისო კრებული, №4 (14) 2024
• სხიერელი, თ., (2022), ბრენდული მედიის ეკოსისტემის როლი კომპანიის საიმიჯო კაპიტალის შექმნაში, თბილისი: ხელოვნებისა და მედიის კვლევების საერთაშორისო კრებული, №2 (12) 2022
• სხიერელი, თ., (2021), ბრენდული ფილმის როლი მარკეტინგულ კომუნიკაციებში, თბილისი:  ხელოვნებისა და მედიის კვლევების საერთაშორისო კრებული, ხელოვნება და თანამედროვეობა №1 (11) 2021
• სხიერელი, თ., (2020), თანამედროვე მედიაბაზარზე ბრენდული ჟურნალისტიკის ეფექტიანობის განმაპირობებელი მიზეზები, თბილისი: სახელოვნობო მეცნიერებათა ძიებანი  # 2 (83), 2020

Email: t.skhiereli@gipa.ge
Tea Skhiereli is a journalist and media communications specialist. She graduated from Lomonosov Moscow State University Journalism Faculty and received a Business Administration Master’s Degree (MBA) in Marketing Management from Free University of Tbilisi. Moreover, she completed the Culture in Media PhD Program at Shota Rustaveli Theatre and Film Georgian State University.
For the past 25 years, she has been providing consultations to state, private and international organizations in the field of strategic communications. Her professional activities include developing communication strategies, management of public and media relations projects, multimedia content creation. Tea Skhiereli is the founder and managing director of the consulting company “Content”. She has successfully implemented numerous brand multimedia projects: issuing the magazines - Voyager by Solo, GA, Gastronome (publisher and editor-in-chief, 2005-2024); Management of various communication projects: Borjomi, Geoplant/Gurieli, Marriot, Radisson, Rixos, RMG, Georgia Capital Plc, Moet/Hennessy/Veuve Clicquot, Gd Alco, Performance Food Group Lux, Consilium Medulla, Georgian Association Of Clinical Investigators; Developing multimedia material: GRETA/Sustainable Mountain Tourism and Organic Agriculture bio tea and bio wine producers, USAID/World Bank/IPM: Health Sector Restructuring Project (2000-2022).
Tea Skhiereli was a communications consultant to Georgian representatives in the United Nations Population Fund (UNFPA) (2006-2012), head of the public relations department of JSC Kazbegi (2003-2006).
Her journalistic activities are associated to Georgian TV and Radio Corporation’s main editorial office of news and the analytical TV Show "Good Evening", where she worked as a special correspondent, producer and a deputy editor-in-chief (1989-2000).
Tea Skhiereli is a member of the International Federation of Journalists (IFJ).
She is a veteran of War and Military Forces of Georgia (Certificate #102 300 0545).
- Media relations
- Writing for public relations sector;
- Media relations and brand media.
Research and Publications (last 5 years):
- Using virtual (VR) and augmented (AR) reality technologies in brand media ecosystem for effective customer communication; Tbilisi, International Journal Of Arts And Media Researches, 2024 #4 (14)
- The role of brand media ecosystem in creating the resourceful corporate image of the company, Tbilisi, International Journal Of Arts And Media Researches, 2022 #2 (12)
- The role of branded movies in marketing communications, Tbilisi, International Journal Of Arts And Media Researches, 2021 #1 (11)
- Reasons behind the effectiveness of brand journalism in modern media market, Tbilisi, Art Science Studies, 2020 # 2 (83)