გიორგი ხატიძე - სამართლის საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამების ასოცირებული პროფესორი
2010 წლიდან კითხულობს ლექციებს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტში. გახლავთ სამეცნიერო სტატიებისა და მონოგრაფიების ავტორი, რომლებიც გამოქვეყნებულია როგორც საქართველოში ისე უცხოეთში. მონაწილეობა აქვს მიღებული არაერთ სამეცნიერო კონფერენციაში.
2001 წელს წარჩინებით დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდული ფაკულტეტი.
2006 წელს დაასრულა წინარე სამაგისტრო/ბიზნეს ადმინისტრირების მაგისტრის პროგრამა ბელერბის კოლეჯში (დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფო).
2007 წელს დაამთავრა ლივერპულის უნივერსიტეტის სამართლის სკოლა (დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფო) და მიენიჭა  სამართლის მაგისტრის ხარისხი.
2021 წელს დაიცვა სადოქტორო დისერტაცია გრიგოლ რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტში და მიენიჭა სამართლის დოქტორის აკადემიური ხარისხი.
სხვადასხვა დროს მუშაობდა საჯარო და კერძო ორგანიზაციებში, მათ შორის საქართველოს ეროვნულ ბანკში (2004-2005 ..).
სილქ როუდ ჯგუფში, სამართლებრივ საკითხებში გენერალური დირექტორის მოადგილის თანამდებობაზე (2012-2016 ..).
საერთაშორისო საფინანსო კორპორაციაში (IFC), საქართველოში საინვესტიციო გარემოს პროექტზე იურიდიული მრჩევლის თანამდებობაზე (2014-2016 ..).

George Khatidze - Associate Professor of BA and MA Programs in Law.
Since 2010, George has been teaching at the Georgian Institute of Public Affairs. He is an author of scientific articles and monographs published in Georgia and foreign countries. He took part in various scientific conferences.
In 2001, George graduated with Hons from Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Faculty of Law. In 2006, he completed the Pre-MBA/Masters Programme at Bellerbys College (UK). In 2007, George graduated from the University of Liverpool, Liverpool Law School (UK) and was awarded Degree of Master of Laws (LLM).
In 2021, George defended PhD dissertation at Grigol Robakidze University and was awarded academic degree PhD in Law.
George was working in public and private organisations, including National Bank of Georgia (2004-2005); Silk Road Group, as a Deputy Director General in Legal Affairs (2012-2016); International Finance Corporation (IFC), as a Legal Adviser in Investment Climate Project Georgia (2014-2016).