ეკონომიკის მეცნიერებათა დოქტორი. სახელმწიფო მმართველობის მაგისტრი. აქვს 16-ზე მეტწლიანი სამუშაო გამოცდილება, აქედან საჯარო მოხელედ მუშაობის 12-ზე მეტწლიანი გამოცდილება რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობის განვითარების, საჯარო პოლიტიკის ანალიზის, სტრატეგიული დოკუმენტების შემუშავების და რეგიონული და ადგილობრივი განვითარებისათვის მიზნობრივი პროგრამების და პროექტების მართვის მიმართულებით.
გახლავთ 30-ზე მეტი სასწავლო პროგრამის, ტრენინგ კურსის და კონფერენციის მონაწილე, როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო დონეზე.
სასწავლო კურსები:
- ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების პოლიტიკა;
- საჯარო პოლიტიკა ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარებისთვის;
- რეგიონული კონკურენტუნარიანობა, ინოვაციები და ზრდა.
კვლევები და პუბლიკაციები (ბოლო 5 წელი):
- დისერტაცია თემაზე -„ ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარება და მისი ადგილი მდგრად განვითარებაში“, დეკემბერი, 2022; დისერტაცია და ავტორეფერატი:
- „Funding Local Infrastructure to Support Local Development in Municipalities of Georgia“; International Journal of Science and Research (IJSR); Volume 11, Issue 1, January 2022;
- „დეცენტრალიზაცია ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარებისთვის“; საერთაშორისო სამეცნიერო-ანალიტიკური ჟურნალი ეკონომიკა და ბიზნესი; N4; 2021;
- „ადგილობრივი აქტორების თანამშრომლობა და პარტნიორობა ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარებისათვის“; ჟურნალი ეკონომისტი, N4; 2021;
- „ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების (აეგ) - ახალი სტრატეგიის მნიშვნელობა მდგრადი განვითარებისთვის“; მეოთხე საერთაშორისო კონფერენცია - გლობალიზაციის გამოწვევები ეკონომიკასა და ბიზნესში; ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი; ნოემბერი, 2019.
კვლევითი ინტერესები:
ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების მექანიზმები; რეგიონული განვითარება; ეკონომიკური პოლიტიკა; ტერიტორიული განვითარების ინოვაციური მიდგომები; ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარების პოლიტიკა; მდგრადი და ინკლუზიური ეკონომიკური ზრდა; ინოვაციები ეკონომიკური ზრდისთვის; დეცენტრალიზაცია „კარგი მმართველობისთვის“.