ელფოსტა: kristinauglava@gmail.com
ეკონომიკის მეცნიერებათა დოქტორი. სახელმწიფო მმართველობის მაგისტრი. აქვს 16-ზე მეტწლიანი სამუშაო გამოცდილება, აქედან  საჯარო მოხელედ მუშაობის 12-ზე მეტწლიანი გამოცდილება რეგიონული პოლიტიკის, თვითმმართველობის განვითარების, საჯარო პოლიტიკის ანალიზის, სტრატეგიული დოკუმენტების შემუშავების და რეგიონული და ადგილობრივი განვითარებისათვის მიზნობრივი პროგრამების და პროექტების მართვის მიმართულებით.
გახლავთ 30-ზე მეტი სასწავლო პროგრამის, ტრენინგ კურსის და კონფერენციის მონაწილე, როგორც ადგილობრივ, ასევე საერთაშორისო დონეზე.
• ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების პოლიტიკა;
• საჯარო პოლიტიკა ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარებისთვის;
• რეგიონული კონკურენტუნარიანობა, ინოვაციები და ზრდა.
• დისერტაცია თემაზე -„ ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარება და მისი ადგილი მდგრად განვითარებაში“, დეკემბერი, 2022; დისერტაცია და ავტორეფერატი:
• Funding Local Infrastructure to Support Local Development in Municipalities of Georgia; International Journal of Science and Research (IJSR); Volume 11, Issue 1, January 2022;
• „დეცენტრალიზაცია ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარებისთვის“; საერთაშორისო სამეცნიერო-ანალიტიკური ჟურნალი ეკონომიკა და ბიზნესი; N4; 2021;
• „ადგილობრივი აქტორების თანამშრომლობა და პარტნიორობა ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარებისათვის“; ჟურნალი ეკონომისტი, N4; 2021;
• „ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების (აეგ) - ახალი სტრატეგიის მნიშვნელობა მდგრადი განვითარებისთვის“; მეოთხე საერთაშორისო კონფერენცია - გლობალიზაციის გამოწვევები ეკონომიკასა და ბიზნესში; ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი; ნოემბერი, 2019.
ადგილობრივი ეკონომიკური განვითარების მექანიზმები; რეგიონული განვითარება;  ეკონომიკური პოლიტიკა; ტერიტორიული განვითარების ინოვაციური მიდგომები; ადგილობრივი თვითმმართველობის განვითარების პოლიტიკა; მდგრადი და ინკლუზიური ეკონომიკური ზრდა; ინოვაციები ეკონომიკური ზრდისთვის; დეცენტრალიზაცია „კარგი მმართველობისთვის“.

Doctor of Economics (Ph.D.). Master of Public Administration. Has more than 16 years of work experience, of which more than 12 years of experience as a Public Servant in the field of regional policy, self-government development, public policy analysis, elaborationg of strategic documents and management of targeted programs and projects for regional and local development.
Moreover, she has participated in more than 30 educational programs, training courses and conferences, both locally and internationally.
- Local Economic Development Policy;
- Public Policy for Local Self-government Development;
- Regional Competitiveness, Innovation and G
- Dissertation: Local Economic Development (LED) and Its Place in Sustainable Development; December 2022;
- Funding Local Infrastructure to Support Local Development in Municipalities of Georgia; International Journal of Science and Research (IJSR); Volume 11, Issue 1, January 2022
- Collaboration and Partnership of Local Actors for Local Economic Development; ECONOMISTI N4, 2021
- Decentralization for Local Economic Development; ECONOMICS AND BUSINESS N4, 2021
- The Importance of a New Strategy - Local Economic Development (LED); IV International Scientific Conference: "Challenges of Globalization in Economics and Business", Tbilisi State University, November, 2019
Mechanisms of Local Economic Development; Regional Development; Economic Policy; Innovative approaches of Territorial Development; Local Self-government Development Policy; Sustainable and Inclusive Economic Growth; Innovations for Economic Growth; Decentralization for Good Governance.