ელფოსტა: tinatin.siradze@gmail.com
სახელმწიფო მმართველობის სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტი საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი - GIPA; სახელმწიფო მმართველობის მაგისტრი (GIPA). დამთავრებული აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ-პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი ბაკალავრის ხარისხით: ძირითადი პროფესია - პოლიტიკური მეცნიერებები, მეორადი პროფესია - ჟურნალისტიკა. აქვს 11 წლიანი გამოცდილება საჯარო სამსახურში მუშაობის, ჩართულია ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმისა და მუნიციპალიტეტებში სხვადასხვა მიზნობრივი პროგრამების განხორციელებასა და მონიტორინგში. გახლავთ არა ერთი სასწავლო პროგრამის/კურსის და კონფერენციის მონაწილე.
• მიქაბერიძე, მ., სიჭინავა, ს., სირაძე, თ., მურადაშვილი, ს., (2022; იანვარი 2023 წ.). პოლიტიკის ადვოკატირების ქართული გზა: გარე აქტორების გავლენა საჯარო პოლიტიკაზე საქართველოში - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობისა და ქართული ოცნების მმართველობის პირობებში პოლიტიკის ადვოკატირების შედარებითი ანალიზი. ჟურნალი პოლიტიკა და დემოკრატიზაცია; საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), ტომი, E-ISSN 2449-2671, თბილისი, საქართველო
საზოგადოების თანამონაწილეობა საჯარო პოლიტიკის წარმოების პროცესში; „კარგი მმართველობა“; ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმის პროცესი და დეცენტრალიზაცია; თანამონაწილეობითი ბიუჯეტირება;

Ph.D. candidate in Public Administration, Georgian Institute of Public Affairs - GIPA; Master of Public Administration (GIPA). Graduated from the Faculty of Social and Political Sciences of Tbilisi State University with a Bachelor's degree. She has 11 years of experience in public service, is involved in the implementation and monitoring of local self-government reform and various targeted programs in municipalities. He has participated in several training programs/courses and conferences.
- Mikaberidze, M., Sichinava, S., Siradze, T., Muradashvili, S., (2022; January 2023). Georgian Way’ of Policy Advocacy: Non-state Actors’ Influence on Public Policy in Georgia - A Comparative Analysis of Policy Advocacy under the United National Movement’s and Georgian Dream’s Governance. Journal of Politics and Democratization; Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), Vol 6., E-ISSN 2449-2671, Tbilisi, Georgia
Public Participation in the Public Policy Making Process; “Good Governance”; Local Self-Government Reform Process and Decentralization; Participatory Budgeting;