ელფოსტა: tinatin.siradze@gmail.com
სახელმწიფო მმართველობის სადოქტორო პროგრამის დოქტორანტი საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი - GIPA; სახელმწიფო მმართველობის მაგისტრი (GIPA). დამთავრებული აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სოციალურ-პოლიტიკურ მეცნიერებათა ფაკულტეტი ბაკალავრის ხარისხით: ძირითადი პროფესია - პოლიტიკური მეცნიერებები, მეორადი პროფესია - ჟურნალისტიკა. აქვს 11 წლიანი გამოცდილება საჯარო სამსახურში მუშაობის, ჩართულია ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმისა და მუნიციპალიტეტებში სხვადასხვა მიზნობრივი პროგრამების განხორციელებასა და მონიტორინგში. გახლავთ არა ერთი სასწავლო პროგრამის/კურსის და კონფერენციის მონაწილე.
• მიქაბერიძე, მ., სიჭინავა, ს., სირაძე, თ., მურადაშვილი, ს., (2022; იანვარი 2023 წ.). პოლიტიკის ადვოკატირების ქართული გზა: გარე აქტორების გავლენა საჯარო პოლიტიკაზე საქართველოში - ერთიანი ნაციონალური მოძრაობისა და ქართული ოცნების მმართველობის პირობებში პოლიტიკის ადვოკატირების შედარებითი ანალიზი. ჟურნალი პოლიტიკა და დემოკრატიზაცია; საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), ტომი, E-ISSN 2449-2671, თბილისი, საქართველო
საზოგადოების თანამონაწილეობა საჯარო პოლიტიკის წარმოების პროცესში; „კარგი მმართველობა“; ადგილობრივი თვითმმართველობის რეფორმის პროცესი და დეცენტრალიზაცია; თანამონაწილეობითი ბიუჯეტირება;