ელფოსტა: kgoginashvili@gmail.com
საზოგადოებრივი ჯანდაცვის მეცნეირებათა დოქტორი, აქვს საზოგადოებრივი ჯანდაცვის მაგისტრის ხარისხი  (MPH) საქართველოს უნივერსიტეტში. გავლილი აქვს ლონდონის ეკონომიკური სკოლის კურსი ჯანდაცვის ეკონომიკასა და პოლიტიკაში; ჰარვარდის საზოგადოებრივი ჯანმრთელობის სკოლის კურსი - ჯანდაცვის სერვისების ხარისხის გაუმჯობესება; გაეროს მოსახლეობის პროგრამის მიერ დაფინანსებული კურსი საჯარო პოლიტიკის ანალიზი საჯარო მოხელეებისთვის; ათენის საზოგადოებრივი ჯანდაცვის ეროვნული სკოლის კურსი ჯანდაცვის პროგრამების ეკონომიკური შეფასების მეთოდებში; სკრენტონის უნივერსიტეტის კურსი პროგრამების დაგეგმვის და შეფასების საკითხებზე. აქვს პედაგოგიური საქმიანობის 10 წელზე მეტი გამოცდილება ჯანდაცვის მომსახურების ხარისხის, ჯანდაცვის ეკონომიკის, ჯანდაცვის საინფორმაციო სისტემების და ხელოვნური ინტელექტის მიმართულებით საქართველოს უნივერსიტეტსა და ილიას უნივერსიტეტებში. იგი არის 20-ზე მეტი პუბლიკაციის ავტორი.
იგი არის ოკუპირებული ტერიტორიებიდან დევნილთა, შრომის ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის სამინისტროს ჯანმრთელობის დაცვის პოლიტიკის სამმართველოს უფროსი და აქვს  საჯარო პოლიტიკის ანალიზის, პოლიტიკის დაგეგმვის, მონიტორინგსა და შეფასების 20 წლიანი გამოცდილება. სხვადასხვა დროს ასრულებს საექსპერტო საქმიანობას ჯანმრთელობის მსოფლიო ორგანიზაციის, მსოფლიო ბანკის, აშშ-ის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს  დაკვეთით ჯანმრთელობის დაცვის პოლიტიკის, ჯანდაცვის დაფინანსების სისტემის მიმართულებით.
• ჯანდაცვის ეკონომიკა
• ჯანდაცვის პოლიტიკა და გლობალური ჯანმრთელობა
• ჯანდაცვის სისტემის ხარისხის გაუმჯობესება
• საინფორმაციო სისტემები და ციფრული ჯანდაცვა
• პროგრამებისა და პროექტების შემუშავება
1. Goginashvili K., Nadareishvili M., Habicht T., Can people afford to pay for health care? World Health Organization, 2021, World Health Organization, Copenhagen
• ჯანდაცვის დაფინანსების სისტემის შეფასება/WHO-EURO
• ჯანდაცვის დანახაჯების და კატასტროფული დანახარჯების შეფასება - WHO/EURO
• უნივერსალური მოცვის პროგრესის მონიტორინგი: ევროპაში მოსახლეობის ფინანსური დაცულობა კატასტროფლი რისკებისგან: ახალი მტკიცებულებების გენერირება WHO-EURO
• ჯანმრთელობის დაცვის პოლიტიკა და ჯანდაცვის ეკონომიკა; ხელოვნური ინტელექტი; საჯარო პოლიტიკა და საზოგადოებრის მონაწილეობა

PhD in Public Health, Master of Public Health (MPH) from the University of Georgia. Dr. Ketevan has completed courses in Health Economics and Policy at the London School of Economics, Improving the Quality of Health Services at the Harvard School of Public Health, Public Policy Analysis for Civil Servants (funded by the UN Population Programme), Methods of Economic Evaluation of Health Programs at the Athens National School of Public Health, and Program Planning and Evaluation at the University of Scranton. With over 10 years of teaching experience in areas such as health service quality, health economics, health information systems, and artificial intelligence, Dr. Ketevan has taught at both the University of Georgia and Ilia University. He is the author of more than 20 publications.
Dr. Ketevan is the Head of the Health Policy Division of the Ministry of Internally Displaced Persons from the Occupied Territories, Labor, Health and Social Affairs and has 20 years of experience in public policy analysis, policy planning, monitoring and evaluation. At various times, she performs expert work on behalf of the World Health Organization, the World Bank, and the United States Agency for International Development in the field of health policy and health financing systems