ელფოსტა: elisashvilisalome@gmail.com
სალომე არის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პოლიტიკის მეცნიერების ბაკალავრი და საჯარო მმართველობის მაგისტრი.  ამჟამად ის აგრძელებს სწავლას პოლიტიკის მეცნიერების სადოქტორო პროგრამაზე იმავე უნივერსიტეტში.
სხვადასხვა დროს მუშაობდა აკადემიური მიმართულებით, ასევე, არასამთავრობო ორგანიზაციებსა და საჯარო დაწესებულებებში. მისი კვლევის ძირითადი მიმართულება პოლიტიკის წარმოების პროცესში, მესამე სექტორის როლის გააზრებას ეხება.
კვლევები და პუბლიკაციები:
• 2023 წელი – საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი – პოლიტიკის დოკუმენტი – „საქართველოს შინგან საქმეთა სამინისტროში ქალთა დასაქმების საკითხი“ – ავტორი;
• 2022 წელი – არიზონას სახელმწიფო უნივერსიტეტი; სამეცნიერო გრანტი – „რუსული მიგრაცია ცენტრალურ აზიასა და კავკასიაში: პრობლემები და გამოწვევები“ – კვლევის საველე სამუშაოს შესრულება;
• 2021 წელი – ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი – „ეთნიკური უმცირესობების ინტეგრაციის პრობლემა საქართველოს უმაღლეს საგანმანათლებლო სისტემაში“ – ნაშრომის ავტორი;
• 2020 წელი – არიზონას სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სამეცნიერო გრანტი – „დემოკრატიის შესახებ: აღქმა და გაგება (კროსკულტურული კვლევა)“ – კვლევის დაგეგმვა/ორგანიზება/საველე სამუშაოს შესრულება;
• 2019 წელი – ქართულ-ამერიკული უნივერსიტეტი; კულტურათაშორისი დიალოგისა და კულტურული მემკვიდრეობის დაცვის ფორუმი – „ნოსტალგია საბჭოთა წარსულის მიმართ: სენტიმენტები და დაკარგვის მიზეზები“ – ნაშრომების კრებული: თბილისის გარეუბნები და პოსტსაბჭოთა ქალაქის უთანასწორობა – თანაავტორი;
• 2019 წელი – ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი; სამეცნიერო გრანტი – „პროტესტის ტრანსფორმაცია საქართველოში“; კვლევის საველე სამუშაოს შესრულება.
პროექტები:
• 2024 წელი – საქართველოს პოლიტიკის ინსტიტუტი – „საჯარო პოლიტიკის ანალიზის კურსი“ – მონაწილე;
• 2024 წელი – არიზონას სახელმწიფო უნივერსიტეტი; ერთობლივი ინსტიტუციური ტრენინგის ინიციატივა (CITI პროგრამა) – კვლევის, ეთიკისა და შესაბამისობის ტრენინგი – სოციალური და ქცევითი კვლევა– საბაზისო კურსი;
• 2023 წელი – საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაცია – გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) მხარდაჭერით; ტრენინგ კურსი – „საჯარო პოლიტიკის დაგეგმვა, მონიტორინგი და შეფასება“, მონაწილე;
• 2023 წელი – თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლა – „უსაფრთხოების სექტორის საორიენტაციო პროგრამა“, მონაწილე;
• 2022 წელი – საქართველოს სტრატეგიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების კვლევის ფონდი; სასწავლო პროგრამა – „საჯარო მოხელეთა პროფესიული შესაძლებლობების ზრდა გადაწყვეტილების მიღებასა და მოლაპარაკების წარმართვის ტექნიკაში“; მონაწილე;
• 2022 წელი – თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლა; სასწავლო კურსი – „მრავალფეროვნება, ინკლუზია და გენდერული თანასწორობა თავდაცვისა და უსაფრთხოების ინსტიტუტებში“; მონაწილე.