• საზოგადოებასთან ურთიერთობისა და მარკეტინგის სამსახურის ხელმძღვანელი
ჰუმანიტარულ მეცნიერებათა დოქტორანტი, ჯიპა-ს საჯარო მმართველობის მაგისტრი, სტრატეგიული კომუნიკაციების დიპლომირებული სპეციალისტი, სერტიფიცირებული პროექტების მართვის სპეციალისტი  (PMP) და საჯარო პოლიტიკის მრჩეველი (CPPA).
ელენეს აქვს საჯარო სტრუქტურებსა და საერთაშორისო ორგანიზაციებში  საპასუხისმგებლო თანამდებობებზე მუშაობის 20 წელზე მეტი ხნის პრაქტიკული გამოცდილება. მათ შორის, მას ეკავა ნატოსა და ევროკავშირის საინფორმაციო ცენტრის დირექტორის (2013-2016 წწ.) თანამდებობა, თანამშრომლობდა ევროპულ და ევროატლანტიკურ სტრუქტურებთან და ჩართული გახლდათ ამერიკის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს პროგრამების განხორციელებაში (Good Governance Initiative 2016-2017, Resilient Communities Program 2022-2025).
მისი ინტერესის სფეროს წარმოადგენს ევროპული და ევროატლანტიკური ინტეგრაციის პროცესი, საერთაშრისო განვითარების პოლიტიკა და პროექტები, სტრატეგიული კომუნიკაციები,  დეზინფორმაციის წინააღმდეგ ბრძოლა, საჯარო მმართველობის რეფორმა, ადგილობრივი მმართველობა და დეცენტრალიზაცია. მას აქვს პროექტების მართვისა და საინფორმაციო კამპანიების განხორციელების მრავალწლიანი გამოცდილება.
ელენე არის მრავალი პუბლიკაციისა და ნაშრომის ავტორი. ის ამჯერად იკვლევს  საქართველო-აშშ ურთიერთობებს 1992-2020 წლებში (სოციალურ და ჰუმანიტარულ პროგრამებს).
• ელენე გოცაძე, აშშ-ის საგარეო დახმარების ევოლუცია სტრატეგიული მიზნების განხორციელების კვალდაკვალ, (2025), თბილისი, თსუ
• ელენე გოცაძე, საქართველოს საგარეო პოლიტიკა პირველი რესპუბლიკის პერიოდში, (2024), თბილისი, თსუ
• ელენე გოცაძე; ლიკა მწყერაშვილი; სოფიო გაბელაია (2024) საქართველოს ევროკავშირში გაწევრიანების კოორდინაციის ეფექტიანი მექანიზმი, (2024) თბილისი, საქართველოს სტრატეგიისა და განვითარების ცენტრი, USAID-ის მხარდაჭერით
• ელენე გოცაძე, (2022), ნატო უსაფრთხოების თანამედროვე გამოწვევების კვალდაკვალ, თბილისი: საქართველოს სტრატეგიისა და განვითარების ცენტრი, ნატოს საჯარო დიპლომატიის დეპარტამენტის მხარდაჭერით.
საქართველო-აშშ ურთიერთობები; საერთაშორისო დახმარების ხასიათი; დეზინფორმაცია, როგორც  ეროვნული ინტერესების საფრთხე; ევროკავშირში გაწევრების პროცესი და მოდელები; საზოგადოების მონაწილეობა საჯარო პოლიტიკის წარმოების პროცესში; ადგილობრივი მმართველობის მოდელები ევროკავშირში; კერძო-საჯარო პარტნიორობის მოდელები ევროკავშირში.

Head of PR and Marketing Department
A PhD candidate in Humanities, GIPA Master of Public Administration, Certified Specialist in Strategic Communications, Certified Project Management Professional (PMP), and Certified Public Policy Advisor (CPPA).
Elene has more than 20 years of practical experience working in senior positions within public institutions and international organizations. Among them, she served as the Director of the NATO and EU Information Center (2013–2016), collaborated with various European and Euro-Atlantic structures, and was involved in the implementation of USAID programs (Good Governance Initiative, 2016–2017; Resilient Communities Program, 2022–2025).
Her areas of interest include European and Euro-Atlantic integration processes, international development policy,  strategic communications, countering disinformation, public administration reform, local governance, and decentralization. She has extensive experience in project management and the implementation of public information campaigns.
Elene is the author of numerous publications and research papers. She is currently studying Georgia–U.S. relations between 1992 and 2020 (social and humanitarian programs).
Research and Publications
• Elene Gotsadze, The Evolution of U.S. Foreign Assistance in Line with Strategic Objectives, (2025), Tbilisi, TSU
• Elene Gotsadze, Georgia’s Foreign Policy during the First Republic, (2024), Tbilisi, TSU
• Elene Gotsadze; Lika Mtskverashvili; Sopio Gabelia, An Effective Coordination Mechanism for Georgia’s EU Accession, (2024), Tbilisi, Center for Strategy and Development of Georgia, supported by USAID
• Elene Gotsadze, NATO and Modern Security Challenges, (2022), Tbilisi, Center for Strategy and Development of Georgia, supported by NATO Public Diplomacy Division
Research Interests
Georgia–U.S. relations; the nature of international aid; disinformation as a threat to national interests; EU accession processes and models; public participation in policymaking; EU local governance models; EU public–private partnership models.