• იურისტი, პერსონალური მონაცემების დაცვის ოფიცერი
ანა ლომთაძე ფლობს GIPA-ს სამართლის ბაკალავრის ხარისხს. იგი არის ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის მაგისტრანტი, სისხლის სამართლის სპეციალიზაციით. მისი პრაქტიკული გამოცდილება უკავშირდება არასამთავრობო და საგანმანათლებლო სექტორს. იგი იკავებდა სტაჟიორის პოზიციას სოციალური სამართლიანობის ცენტრის მართლმსაჯულებისა და დემოკრატიის პროგრამაში, სადაც მონაწილეობდა იდენტიფიცირებულ უფლებადარღვევის შემთხვევებზე ეროვნულ კანონმდებლობასა და საერთაშორისო ინსტრუმენტებზე დაყრდნობით სამართლებრივი ანალიზის მომზადებისა და პროკურატურის, სამართალდამცავი უწყებების და საერთო სასამართლოების წინაშე წარსადგენი საქმის მომზადების პროცესში. ასევე, იგი იკავებდა GIPA-ს საერთაშორისო სამართლის სამაგისტრო პროგრამის კოორდინატორის პოზიციას. რაც შეეხება აკადემიურ საქმიანობას, იგი იკავებს ლექტორის ასისტენტის პოზიციას სამართლის და პოლიტიკის სკოლაში (GIPA).
• პერსონალურ მონაცემთა დაცვის ოფიცრის სასერტიფიკატო კურსი - ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ადმინისტრაციულ მეცნიერებათა ინსტიტუტისა და პერსონალურ მონაცემთა დაცვის სამსახურის ერთობლივი კურსი
• საქართველოს ახალგაზრდა იურისტთა ასოციაცია - სისხლის სამართლის პროცესების მონიტორი
• “გამოხატვის თავისუფლება - ეროვნული და საერთაშორისო სტანდარტები და პრაქტიკა“ - თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტის სამართლის სკოლისა და საქართველოს საკონსტიტუციო სასამართლოს მიერ ორგანიზებული საზაფხულო სკოლა
• სოციალური სამართლიანობის ცენტრის მიერ ორგანიზებული უსაფრთხოებისა და დემოკრატიის სკოლა
• II ეროვნული შეჯიბრი კომერციულ არბიტრაჟში - ფინალისტი , შეჯიბრის საუკეთესო ორატორი
• საქართველოს პროკურატურისა და აშშ-ის საელჩოს მიერ ორგანიზებული ნაფიც მსაჯულთა იმიტირებული სასამართლო პროცესი
• საქართველოს პროკურატურისა და ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაციის (ELSA GEORGIA) საერთო კონფერენცია ბავშვთა უფლებების შესახებ
• ევროპის იურისტ სტუდენტთა ასოციაციის (ELSA GEORGIA) მიერ ორგანიზებულ პროექტი - სამართლის სკოლა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირთა უფლებების შესახებ

Anna Lomtadze holds a Bachelor's degree in Law from GIPA. She is currently a Master's student at the Faculty of Law of Tbilisi State University, specializing in Criminal law. Her practical experience is primarily within the non-governmental and educational sectors. She previously worked as an intern in the Justice and Democracy Program at the Social Justice Center, where she was involved in preparing legal analyses based on national legislation and international instruments in relation to identified cases of rights violations, as well as in the preparation of cases to be presented before the prosecution, law enforcement agencies and general courts. She also served as the coordinator of Master's program in International Law at GIPA. In her academic role, she is currently an Assistant Lecturer at the School of Law and Politics at GIPA.
Top of Form
Bottom of Form
- Personal Data Protection Officer Certification Course - A joint course by the Institute of Administrative Sciences of Tbilisi State University and the Personal Data Protection Service.
- Criminal Procedure Monitor - Georgian Young Lawyers' Association
- "Freedom of expression - national and international standards and practice" - summer school organized by Tbilisi Free University Law School and the Constitutional Court of Georgia
- School of Security and Democracy - organized by the Social Justice Center
- II national competition in commercial arbitration - Finalist, the best orator of the competition
- Mock jury trial - organized by the Georgian Prosecutor's Office and the US Embassy
- Joint conference about children's rights - organized by Prosecutor's Office of Georgia and the European Law Students Association (ELSA GEORGIA)
- Law School on the Rights of Persons with Disabilities - organized by the European Law Students' Association (ELSA GEORGIA)