• ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი
თედო სანიკიძეს აქვს მენეჯერულ პოზიციებზე მუშაობის, პროექტების მართვის, კოორდინაციის, კვლევისა და ლექციების კითხვის 7+ წლიანი გამოცდილება. არის GIPA-ს აკადემიური საბჭოს წევრი და აკადემიური ასისტენტი საჯარო მმართველობის მიმართულებით.
ფლობს ლუნდის უნივერსიტეტის (შვედეთი) მაგისტრის ხარისხს მენეჯმენტში (MIM). აგრეთვე მინიჭებული აქვს საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტის მაგისტრისა (MPA) და საქართველოს უნივერსიტეტის ბაკალავრის ხარისხები საჯარო მმართველობაში. სწავლობდა რიგის სამართლის უმაღლესი სკოლაში (ლატვია)  Advanced Programme in EU Law and Economics პროგრამაზე.
არის არაერთი გაცვლითი პროგრამის მონაწილე და მოპოვებული აქვს სასწავლო სტიპენდიები, როგორც ადგილობრივ, ისე საერთაშორისო დონეზე. მათ შორის, შვედეთის ინსტიტუტის სტიპენდია გლობალური პროფესიონალებისთვის (SISGP).
• მენეჯმენტის საფუძვლები;
• საჯარო მმართველობის პრინციპები და საქართველოს საჯარო მმართველობის სისტემა;
• მეწარმეობა.
• სანიკიძე, თ. სტაკ, ა., (2023), ხელოვნური ინტელექტის დანერგვა შვედურ ბანკებში: დასაბუთება, გამოწვევები და ნასწავლი გაკვეთილები, სამაგისტრო ნაშრომი, ლუნდის უნივერსიტეტი;
• დოლიძე, ნ., სანიკიძე, თ., ბერიძე, ე., ყურაშვილი, ლ., (2017), საქართველოს საჯარო სექტორში მოხელეთა ტრენინგი და პროფესიული განვითარება, ჯიპა, გაეროს განვითარების პროგრამა საქართველოში საჯარო მმართველობის რეფორმის მხარდაჭერის ფარგლებში.
• 2024-2025 - საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), ამერიკის შეერთებული შტატების საელჩო საქართველოში, პროექტი - “30+ Years of Western Partnership: Enhancing Youth Engagement and Civic Awareness of the Benefits of Georgia’s Western Orientation”- პროექტის ხელმძღვანელი;
• 2020-2021: საქართველოს საზოგადოებრივ საქმეთა ინსტიტუტი (GIPA), გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება (GIZ) პროექტი - „მედეგობა COVID 19-ის დროს; იძულებით გადაადგილებულ პირთა შედარება ადგილობრივ მოსახლეობასთან“ - პროექტის ფინანსური მენეჯერი.
ცვლილებების მართვა ორგანიზაციაში; ორგანიზაციული განვითარება; მტკიცებულებებზე დაფუძნებული გადაწყვეტილების მიღება და პოლიტიკის წარმოება; გუნდის ფორმირება და მართვა; საჯარო ადმინისტრირების რეფორმა.

Tedo Sanikidze has 7+ years of experience in managerial positions, project management, coordination, research, and lecturing. He is a member of the GIPA academic council and an academic assistant in public administration.
He holds a Master’s degree in Management from Lund University (Sweden) and a Master’s degree in Public Administration from the Georgian Institute of Public Affairs. He also has a Bachelor’s degree in Public Administration from the University of Georgia and completed the "Advanced Programme in EU Law and Economics" at the Riga Graduate School of Law (Latvia).
Tedo has participated in many exchange programs and received several training scholarships, including the Swedish Institute Scholarship for Global Professionals.
- Basics of Management;
- Principles of Public Administration and Public Administration System of Georgia;
- Entrepreneurship
- Sanikidze, T., & Starck, A., (2023), Current state of AI Adoption in Swedish Banks: Rationales, Challenges, and Lessons Learned, Lund University, Master’s thesis;
- Macharashvili, N., Sanikidze. T., Beridze, E., Begoidze, M., Chalauri, N., (2020), Political Independence of Civil Servants and the Role of Senior Civil Servants. Tbilisi: GIPA with the support of UNDP Georgia;
- Dolidze, N., Sanikidze, T., Beridze, E., Kurashvili, L. (2017). "Training and Professional Development of Civil Servants in the Public Sector of Georgia." Tbilisi: GIPA with the support of UNDP Georgia.
- 2024-2025 - Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), US Embassy in Georgia, project - "30+ Years of Western Partnership: Enhancing Youth Engagement and Civic Awareness of the Benefits of Georgia's Western Orientation" - Project Head;
- 2020-2021 - Georgian Institute of Public Affairs (GIPA), in collaboration with the Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), project - "Resilience during COVID-19; Comparison of internally displaced persons with the local population" project at the - Financial manager.