• აუდიო-ვიზუალური ხელოვნების საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელი / სტუდენტური მედიის ხელმძღვანელი / ასისტენტ-პროფესორი
ელენე ასათიანი
აუდიო-ვიზუალური ხელოვნების საბაკალავრო პროგრამის ხელმძღვანელი / სტუდენტური მედიის ხელმძღვანელი / ასისტენტ-პროფესორი
ელფოსტა: e.asatiani@gipa.ge
არის აუდიო-ვიზუალური მთხრობელი, დოკუმენტალისტი და მონტაჟის რეჟისორი. ფილმებს, რომლის მონტაჟის რეჟისორიცაა მონაწილეობა აქვს მიღებული კინოფესტივალებზე: IDFA, Sundance, Cottbus, Tribeca და მიღებული აქვს პრიზები, საუკეთესო საერთაშორისო ფილმისთვის, საუკეთესო დოკუმენტური ფილმისთვის და ა.შ.
ის ასევე არის GIPA-ს ჟურნალისტიკის სკოლის ფაკულტეტის წევრი. ასოცირებული პროფესორი აუდიოვიზუალური ხელოვნების დარგში. ჟურნალისტიკისა და მედია მენეჯმენტის მაგისტრი. კინო-ტელე რეჟისურის ბაკალავრი. აქვს ლექტორობის 15-ზე მეტწლიანი გამოცდილება და არის 20-ზე მეტი მხატვრული და დოკუმენტური ფილმის მონტაჟის რეჟისორი და ავტორი.
ასევე უმუშავია ვებ გამოცემების “ცხელი შოკოლადი”, “ლიბერალი”, “ინდიგო” ვებ გამოცემების რედაქტორად. ასევე იყო “საბას” ელექტრონული წიგნების სახლის რედაქტორი და მუშაობდა აპლიკაციის კონცეფციის შექმნასა და განვითარებაზე. იყო ინტერნიუსის რეგიონალური მედიის განვითარების პროგრამის რეგიონალური რედაქტორი და მულტიმედია წარმოების ტრენერი.

Head of Audio-Visual Arts BA Program/Head of Student Media / Assistant Professor
Elene Asatiani is an audio-visual storyteller, documentarian and editing director. Films edited by her have participated in film festivals: IDFA, Sundance, Cottbus, Tribeca and received prizes for the best international film, the best documentary film, etc.
She is also a faculty member at GIPA's School of Journalism. Associate Professor in Audiovisual Arts. Master of Journalism and Media Management. Bachelor of Film and TV Directing. She has more than 15 years of experience as a lecturer and is the editor and author of more than 20 feature and documentary films.
She also worked as an editor of the web publications "Hot Chocolate", "Liberal", "Indigo". She was the editor of "Saba" e-book house and worked on the creation and development of the application concept. She was the regional editor and multimedia production trainer of Internews regional media development program.