• გაცვლითი პროგრამების კოორდინატორი
ნიკოლოზ ბაქრაძე ჩართულია უცხოურ უნივერსიტეტებთან საერთაშორისო თანამშრომლობის ყველა პროცედურის კოორდინაციასა და ადმინისტრირებაში. მისი პასუხისმგებლობა მოიცავს აკადემიური საზოგადოების ინფორმირებას მობილობის პროგრამებში მონაწილეობის შესაძლებლობების შესახებ, საერთაშორისო თანამშრომლობის გაფართოებას ერასმუს+-ის და ორმხრივი შეთანხმებების ფორმატში.
2005-2016 წლებში მუშაობდა საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს სსიპ შოთა რუსთაველის ეროვნული სამეცნიერო ფონდის საერთაშორისო ურთიერთობების ოფისში. მისი  საქმიანობა მოიცავდა საერთაშორისო პროექტების მომზადებას, უცხოურ პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთობლივი სამეცნიერო კონკურსების ადმინისტრირებას, საქართველოს სამეცნიერო-კვლევით ორგანიზაციების და ინდივიდუალური მკვლევარებისთვის კონსულტაციების გაწევას; 2005 წლიდან ბ-ნი ბაქრაძე ასრულებდა სხვადასხვა პროგრამებისა და ერთობლივი კონკურსების საკონტაქტო პირის ფუნქციას, რომლებიც ხორციელდებოდა უცხოურ პარტნიორ ორგანიზაციებთან ერთად, როგორიცაა „ყოფილი საბჭოთა კავშირის ახალ დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა მეცნიერებთან თანამშრომლობის მხარდამჭერი ასოციაცია“ (INTAS), საერთაშორისო სამეცნიერო-ტექნიკური ცენტრი (ISTC), ნატოს პროგრამა „მეცნიერება მშვიდობისა და უსაფრთხოებისთვის“ (SPS), იტალიის ნაციონალური კვლევის საბჭო (CNR), საფრანგეთის სამეცნიერო კვლევის ეროვნული ცენტრი (CNRS), აშშ სამოქალაქო კვლევებისა და განვითარების ფონდი (CRDF Global) და სხვა.
2005-2010 წლებში ბ-ნი ბაქრაძე გახლდათ საქართველოს წარმომადგენელი შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის ორანიზაციის (BSEC) მეცნიერებისა და ტექნოლოგიების სამუშაო ჯგუფში და ევროკომისიის აღმოსავლეთ პარტნიორობის კვლევისა და ინოვაციის პანელში (2013-2016 წწ.);

Mr. Nikoloz Bakradze is an International Exchange Coordinator at the Georgian Institute of Public Affairs (GIPA). He is involved in coordination and administration of all the procedures related to the international cooperation of the University. His responsibilities include informing the academic community about the possibilities of participation in mobility programmes, expansion of the international cooperation by signing of bilateral agreements and inter-institutional Erasmus+ agreements.
Prior to joining GIPA, in 2005-2016, Mr. Bakradze worked in the Office of International Relations of the Shota Rustaveli National Science Foundation (main research funding agency in Georgia operating under the Ministry of Education and Science). His main activities encompassed preparation of international projects; participation in negotiations with international partner organizations, consultation of Georgian R&D organizations and individual researchers. Mr. Bakradze has taken part in diverse international projects as an expert.
Since 2005 Mr. Bakradze has acted as the contact person of various programmes and joint calls implemented jointly with foreign partner organizations, such as “International Association for Cooperation with Scientists from the former Soviet Union” (INTAS), International Science and Technology Center (ISTC), NATO Programme “Science for Peace and Security” (SPS), Italian National Research Council (CNR), French National Center for Scientific Research (CNRS), US Civilian Research and Development Foundation (CRDF Global), etc. in 2005-2010, Mr. Bakradze served as a representative of Georgia in the “Working Group on Cooperation in Science and Technology of the Organization of the Black Sea Economic Cooperation” (BSEC) and “EU-Eastern Partnership Panel on Research and Innovation” (2013-2016);
- ERASMUS+ „Strengthening capacities for the implementation of dual education in Georgia higher education“/ DUGEOR, Cooperation for innovation and the exchange of good practices, Capacity Building in the field of Higher Education.