• West University of Timișoara
ტიმიშოარას დასავლეთის უნივერსიტეტი არის საჯარო უმაღლესი სასწავლებელი, რომელიც მდებარეობს ტიმიშოარაში. ეროვნული განათლების სამინისტროს მიერ კლასიფიცირებული, როგორც განათლებისა და სამეცნიერო კვლევის უნივერსიტეტი, UVT არის Universitaria Consortium-ის (რუმინეთის ელიტარული უნივერსიტეტების ჯგუფი) ცხრა წევრიდან ერთ-ერთი. ასევე, ტიმიშოარას დასავლეთის უნივერსიტეტი არის ეროვნული სამეცნიერო-განვითარება-ინოვაციების სისტემის შემადგენელი ინსტიტუტი, როგორც აკრედიტებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება.
2023-2026 წწ. GIPA-სა და  ტიმიშოარას დასავლეთის უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება  „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

West University of Timișoara
The West University of Timișoara is a public higher education institution located in Timișoara. Classified by the Ministry of National Education as a university of education and scientific research, UVT is one of the nine members of the Universitaria Consortium (the group of Romanian elite universities). Also, the West University is a component institution of the National Research–Development–Innovation System in its capacity as an accredited higher education institution.
In 2023-2026, The West University of Timișoara and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);