• Renmin University of China
ჩინეთის რენმინის უნივერსიტეტი (RUC) არის საჯარო უნივერსიტეტი ჰაიდიანში, პეკინი, ჩინეთი. უნივერსიტეტი დაკავშირებულია განათლების სამინისტროსთან და თანადაფინანსებულია განათლების სამინისტროსა და პეკინის მუნიციპალური სახალხო მთავრობის მიერ.
ჩინეთის რენმინის უნივერსიტეტის წარმოშობა თარიღდება შანბეის საჯარო სკოლაში (陕北公学), რომელიც დაარსდა 1937 წელს ჩინეთის კომუნისტური პარტიის მიერ, რათა "ასობით ათასი რევოლუციონერი თანამებრძოლი აღეზარდა წინააღმდეგობის წინააღმდეგ ბრძოლის მოთხოვნილებების დასაკმაყოფილებლად. იაპონური აგრესია მოგვიანებით ეწოდა ჩრდილოეთ ჩინეთის გაერთიანებული უნივერსიტეტი და ჩრდილოეთ ჩინეთის უნივერსიტეტი.
სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2024 წელს. ზემოთ აღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

Renmin University of China
The Renmin University of China (RUC) is a public university in HaidianBeijingChina. The university is affiliated with the Ministry of Education, and co-funded by the Ministry of Education and the Beijing Municipal People's Government.
The origins of Renmin University of China date back to Shanbei Public School (陕北公学), established in 1937 by the Chinese Communist Party in order to "bring up hundreds of thousands of revolutionary comrades to meet the needs of the War of Resistance against Japanese Aggression. Later it was renamed as the North China United University and North China University.
Agreement for the Exchange of Students was signed in April 2024. In accordance with Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.