• Polytechnic Institute of Tomar
ტომარის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი შეიქმნა 1973 წელს, მაგრამ 1974 წელს პორტუგალიის რევოლუციის გამო, ინსტალაციის პროცესი არ განხორციელებულა.
1979 წელს იგი დაარსდა, როგორც ტომარის ტექნოლოგიის სკოლა (ESTT), არა ინტეგრირებული, რომლის სამონტაჟო კომისია დაინიშნებოდა მხოლოდ 1982 წლის ოქტომბერში, რომელიც შედგებოდა პრეზიდენტის, პროფესორ პაჩეკო დე ამორიმისა და ხმოვანებისგან, დოქტორი ჯულიო დიას დას ნევისგან და დ. მარია როსარიო ბააეტა ნევესიდან. პირველი კურსები დაიწყო 1986 წელს.
1996 წელს, მაშინდელმა განათლებისა და მეცნიერების მინისტრმა, ედუარდო მარსალ გრილომ, გამოაქვეყნა ტომარის პოლიტექნიკური ინსტიტუტის (IPT) შექმნა მენეჯმენტის სკოლასთან (ESGT) და ტექნოლოგიების სკოლასთან (ESTT), ორივე ტომარში. ახლა მის ახალ კამპუსში, ძალაშია 1997 წლის 1 იანვრიდან. დასახელდა პრეზიდენტის პროფესორად დოქტორ პაჩეკო დე ამორიმი და დაინიშნა მის თანაშემწეებად პროფესორად. ხოსე ფარია პაიშაო, პროფესორი ხოსე რიბეირო მენდესი, რომელიც გროვდება მართვის სკოლის დირექტორატთან და პროფესორი რუი სანტა ოვაია, რომელიც გროვდება ტექნოლოგიური სკოლის დირექტორატთან.

Polytechnic Institute of Tomar
The Polytechnic Institute of Tomar was created in 1973 but because of the Portuguese revolution in 1974, the process of installation did not materialize.
In 1979, it was established as School of Technology of Tomar (ESTT), not integrated, whose installation commission would only be appointed in October 1982 consisting of the President, Professor Pacheco de Amorim, and vowels, Dr Julio Dias das Neves and Dr. Maria from Rosário Baaeta Neves. The first courses started in 1986.
In 1996, the then Minister of Education and Science, Eduardo Marçal Grilo, did publish the creation of the Polytechnic Institute of Tomar (IPT), with the School of Management (ESGT) and the School of Technology (ESTT), both in Tomar, now in its new campus, with effect from January 1, 1997. Was named President's Professor Dr. Pacheco de Amorim, and appointed to his aides Professor José Faria Paixão, Professor José Ribeiro Mendes, cumulating with the Directorate of School of Management, and Professor Rui Santa Ovaia cumulating with the Directorate of School of Technology.