• Open University of Cyprus
როგორც მეორე საჯარო უნივერსიტეტი, რომელიც დაარსდა 2002 წელს, კვიპროსის ღია უნივერსიტეტი (OUC) მიზნად ისახავს შეავსოს მნიშვნელოვანი ვაკუუმი კვიპროსის უმაღლესი განათლების სისტემაში, სთავაზობს დისტანციური სწავლების აკრედიტებულ ხარისხებს ყველა დონეზე (ბაკალავრიატი, მაგისტრატურა და დოქტორანტურა).  დღევანდელმა გამოწვეულმა რეალობამ გააფართოვა OUC-ის ჰორიზონტები, რაც დაეხმარა კვიპროსის მიახლოებას მის სტრატეგიულ მიზანთან: ჩამოყალიბდეს როგორც რეგიონალური საგანმანათლებლო და კვლევითი ცენტრი და კერა საერთაშორისო მეცნიერებისა და სტუდენტებისთვის აღმოსავლეთ ხმელთაშუა ზღვის აუზში.
თანამშრომლობის მიმართულებები: ბიზნესი, საინფორმაციო და საკომუნიკაციო ტექნოლოგიები, სამართალი;
2022-2025 წწ. GIPA-სა და კვიპროსის ღია უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება ასევე „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility): -აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

Open University of Cyprus
As the second public University, established in 2002, the Open University Cyprus (OUC) aims to fill an important gap in the Cypriot higher education system, offering accredited distance learning degrees at all levels (undergraduate, master and doctoral). Building on its origins as the country’s only University dedicated to distance education, OUC is growing quickly in academic stature and overall reputation. Today’s challenging realities have widened OUC’s horizons, helping to bring Cyprus near towards its strategic goal: to be established as a regional educational and research center and hub for international scholars and students alike in the Eastern Mediterranean basin.
As of 2022-2025, Open University of Cyprus and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);