ბერლინის ეკონომიკისა და სამართლის სკოლაში სწავლობს 11000-ზე მეტი სტუდენტი . HWR ბერლინი არის გამოყენებითი მეცნიერების ერთ-ერთი მთავარი უნივერსიტეტი გერმანიის დედაქალაქში. იგი ცნობილია პრაქტიკაზე ორიენტირებული სწავლებით, ინტენსიური და მრავალფეროვანი კვლევით, მაღალი ხარისხის სტანდარტებით და ასევე ძლიერი საერთაშორისო ორიენტაციით.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2019 წელს. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

Berlin School of Economics and Law
With more than 11,000 students currently enrolled for a degree programme, the HWR Berlin is one of the major universities of applied sciences in the German capital. It is renowned for its practice-oriented teaching, intensive and diverse research, high quality standards, as well as a strong international orientation.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in 2019. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.