• East China Normal University
აღმოსავლეთ ჩინეთის ნორმალ უნივერსიტეტი (ECNU) მდებარეობს შანხაიში --- ცნობილ საერთაშორისო მეტროპოლიაში არქიტექტურული ღირსშესანიშნაობებით, რომლებიც იპყრობს თვალს ახალი ესთეტიკური დიზაინით. არქიტექტურული ნიმუშები ემბლემატურია ქალაქზე, რომელიც ავლენს ხალხის აღმზრდელ კულტურას და რესურსების სიუხვეს ქალაქის გასაძლიერებლად.
იგი დაარსდა შანხაიში 1951 წლის ოქტომბერში, ECNU არის ჩინეთის ერთ-ერთი პრესტიჟული უნივერსიტეტი. 2017 წელს ECNU შეირჩა A კატეგორიის უნივერსიტეტად ჩინეთის ორმაგი პირველი კლასის უნივერსიტეტის პროგრამაში, უმაღლესი განათლების ინიციატივა, რომელიც წამოიწყო განათლების სამინისტროს მიერ, რომლის მიზანია ჩინეთის ელიტარული უნივერსიტეტების მსოფლიო დონის დაწესებულებებად გადაქცევა 2050 წლის ბოლოსთვის.
სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2024 წელს. ზემოთ აღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 2-2 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

East China Normal University
East China Normal University (ECNU) is located in Shanghai---a renowned international metropolis with architectural landmarks that capture the eye with new aesthetic designs. The architectural designs are emblematic of the skyline over the city, revealing a nurturing culture of people and an abundance of resources for boosting the city.
Founded in Shanghai in October 1951, ECNU is one of the prestigious universities in China. In 2017, ECNU was selected as one of the Category A universities in China’s Double First-Class University Program, a higher education initiative launched by the Ministry of Education aiming to develop elite Chinese universities into world class institutions by the end of 2050.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students was signed in April 2024. In accordance with Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 2 students each academic year to participate in the exchange.