FHWien der WKW არის ავსტრიის წამყვანი გამოყენებითი მეცნიერებების უნივერსიტეტი მენეჯმენტისა და კომუნიკაციის სფეროში. უნივერსიტეტი ავსტრიულ კორპორაციებთან მჭიდრო კონტაქტში მუშაობს, FHWien der WKW სთავაზობს ყოვლისმომცველ და პრაქტიკაზე ორიენტირებულ აკადემიურ პროგრამებს 2800-ზე მეტ ბაკალავრიატისა და მაგისტრატურის სტუდენტს.
FHWien der WKW გთავაზობთ პრაქტიკაზე ორიენტირებულ საბაკალავრო და სამაგისტრო პროგრამებს. საბაკალავრო პროგრამების უმეტესობა ხელმისაწვდომია ნახევარ განაკვეთზე ან სრულ განაკვეთზე, ხოლო სამაგისტრო პროგრამების ყველა პროგრამა შემოთავაზებულია ნახევარ განაკვეთზე.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2024 წლის სექტემბერში. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.
თანამშრომლობის მიმართულებები: მედია, ჟურნალისტიკა, კომუნიკაცია;
გარდა ამისა, 2023-2026 წწ. GIPA-სა და FHWien der WKW-ს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება ასევე „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

University of Applied Sciences for Management & Communication
FHWien der WKW is Austria’s leading university of applied sciences for management and communication. Working in close contact with Austrian corporations, FHWien der WKW offers comprehensive and practice-oriented academic programs to over 2,800 Bachelor’s and Master’s students.
FHWien der WKW offer practice-oriented Bachelor’s and Master’s degree programs. The majority of the Bachelor’s programs are available either part-time or full-time, while all Master’s degree programs are offered on a part-time basis.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in September 2024. In accordance with Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.
Subject area: Media, Journalism, Communication;
Besides, as of 2023-2026, FHWien der WKW and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Staff exchange);