• Politehnica University of Timisoara
ტიმიშოარას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი არის საჯარო უნივერსიტეტი ტიმიშოარაში, რუმინეთში. უგი დაარსდა 1920 წელს, და გახლავთ ერთ-ერთი უდიდესი ტექნიკური უნივერსიტეტი ცენტრალურ და აღმოსავლეთ ევროპაში. უნივერსიტეტის 10 ფაკულტეტი ახორციელებს სასწავლო პროგრამებს 13000-მდე სტუდენტისთვის. 2011 წელს ტიმიშოარას პოლიტექნიკური უნივერსიტეტი კლასიფიცირებული იყო, როგორც მოწინავე კვლევითი და განათლების უნივერსიტეტი რუმინეთის განათლების სამინისტროს მიერ. უნივერსიტეტი არის რუმინეთის ტექნიკური უნივერსიტეტების ალიანსის (ARUT) დამფუძნებელი წევრი.
2022-2025 წწ. GIPA-სა და  ტიმიშოარას პოლიტექნიკურ უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება  „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

Politehnica University of Timisoara
Politehnica University of Timișoara is a public university in Timișoara, Romania. Founded in 1920, it is one of the largest technical universities in Central and Eastern Europe. The 10 faculties of the university provide study programs for about 13,000 students. In 2011, Politehnica University of Timișoara was classified as an advanced research and education university by the Ministry of Education of Romania. The university is a founding member of the Romanian Alliance of Technical Universities (ARUT).
In 2022-2025, University of Timișoara and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);