• Romanian–American University
რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტი დაარსდა 1991 წელს, რომლის მისიაა ხელი შეუწყოს ამერიკული აკადემიური განათლების საგანმანათლებლო ღირებულებებს რუმინული განათლების მდიდარი ტრადიციების გათვალისწინებით. რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტის დაარსების ინიციატივა ეკუთვნოდა პროფესორ იონ სმედესკუს,  რუმინულ-ამერიკული უნივერსიტეტის დამფუძნებელს და განათლებისა და კულტურის ხელშეწყობის რუმინულ-ამერიკული ფონდის პრეზიდენტს.
ურთიერთ თანამშრომლობის მემორანდუმს ხელი მოეწერა 2022 წლის იანვარში
2022-2025 წწ. GIPA-სა და  RAU-ს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება  „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

The Romanian-American University was founded in 1991 whose mission is to promote the educational values of the American academic education given the rich traditions of the Romanian education. The initiative of the establishment of the Romanian-American University belonged to the late Prof. Ion Smedescu, PhD, founder of the Romanian-American University and president of the Romanian-American Foundation for the Promotion of Education and Culture.
The Romanian-American University is an independent institution without being affiliated or sponsored by American University.
Memorandum of Understanding was signed in 2022.
In 2022-2025, RAU and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);