• European Humanities University
EHU არის საერთაშორისო უნივერსიტეტი, რომელიც ხელს უწყობს სამოქალაქო საზოგადოების განვითარებას ჰუმანიტარული და ლიბერალური ხელოვნების მეშვეობით. EHU-ში განათლება იმაზე მეტს აკეთებს, ვიდრე სტუდენტების ჩართულობა საგნებსა და დისციპლინებში. უნივერსიტეტის ვილნიუსის ძველ ქალაქში მდებარეობის, რისი წყალობითაც, EHU მაქსიმალურად ზრდის სტუდენტების შემოქმედებით და აკადემიურ პოტენციალს, ხელს უწყობს ევროპულ ღირებულებებს, აკადემიურ სრულყოფილებას და კრიტიკულ აზროვნებას.
2022-2024 წწ. GIPA-სა და  EHU-ს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება  „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

EHU is an international University for promoting civil society development through Humanities and Liberal Arts. Education at EHU does more than immerse students in a range of subjects and disciplines. By virtue of University’s location in Vilnius Old Town, EHU maximizes the creative and academic potential of students, promotes European values, academic excellence and critical thinking. EHU welcomes students of all backgrounds, committed to liberal education, personal autonomy and free inquiry.
In 2022-2024, European Humanities University and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);