• University of Coimbra
კოიმბრას უნივერსიტეტი არის საჯარო კვლევითი უნივერსიტეტი კოიმბრაში, პორტუგალია. პირველად დაარსდა ლისაბონში 1290 წელს, მან გაიარა რამდენიმე გადაადგილება, სანამ სამუდამოდ გადავიდა კოიმბრაში 1537 წელს. უნივერსიტეტი  უძველეს უნივერსიტეტებს შორისაა მსოფლიოში უწყვეტი ფუნქციონირებით, და უძველესი პორტუგალიაში, რომელმაც ითამაშა გავლენიანი როლი უმაღლესი განათლების განვითარებაში პორტუგალიურ-ენოვან სამყაროში.
2022-2025 წწ. GIPA-სა და  კოიმბრას უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობა ხორციელდება  „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

University of Coimbra
The University of Coimbra is a public research university in Coimbra, Portugal. First established in Lisbon in 1290, it went through a number of relocations until moving permanently to Coimbra in 1537. The university is among the oldest universities in continuous operation in the world, the oldest in Portugal, and played an influential role in the development of higher education in the Portuguese-speaking world.
In 2022-2025, University of Coimbra and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);