• Budapest Metropolitan University
ბუდაპეშტის მეტროპოლიტან უნივერსიტეტი არის უმაღლესი განათლების აკრედიტირებული კერძო ინსტიტუტი, რომელიც დაარსდა 2000 წელა ქ. ბუდაპეშტში, უნგრეთი.
ურთიერთ თანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2019 წელს. ზემოთ აღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 2-2 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.
ასევე, GIPA-სა და ბუდაპეშტის მეტროპოლიტან შორის თანამშრომლობა ხორციელდება 2020-2025 წ „Erasmus+“-ის პროგრამის ფარგლებში; (International Credit Mobility: -სტუდენტებისა და ადმინისტრაციული/აკადემიური პერსონალის გაცვლა);

Budapest Metropolitan University is an accredited private institute of higher education in Budapest, Hungary. It is formally known as the Budapest Metropolitan University or budapesti Metropolitan Egyetem.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in 2019. In accordance with Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 2 students each academic year to participate in the exchange.
As of 2020-2025, Budapest Metropolitan University and GIPA cooperate under Erasmus+ "International Credit Mobility" (ICM) Programme; (Students and staff exchange);