• Vidzeme University of Applied Sciences
ვიძემის გამოყენებითი მეცნიერების უნივერსიტეტი (ViA) არის სახელმწიფო უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულება, რომელიც გთავაზობთ 17 სასწავლო პროგრამას საზოგადოებისა და მეცნიერების ფაკულტეტზე და საინჟინრო ფაკულტეტზე. ვიძემის გამოყენებითი მეცნიერების უნივერსიტეტი დაარსდა 1996 წელს და 2001 წელს მას მიენიჭა სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტატუსი. 2002 წელს იგი აკრედიტირებული იქნა განუსაზღვრელი ვადით.
სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2019 წლის იანვარში. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტთა გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 2-2 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

Vidzeme University of Applied Sciences
Vidzeme University of Applied Sciences (ViA) is a state higher education institution, which offers 17 study programmes at the Faculty of Society and Science and the Faculty of Engineering. Vidzeme University of Applied Sciences was founded in 1996 and in 2001 acquired the status of a state university. In 2002, it was accredited for an indefinite period.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in January 2019. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 2 students each academic year to participate in the exchange.