• University of Catania
კატანიის უნივერსიტეტი მდებარეობს სიცილიის კუნძულზე, ქ. კატანიაში. იგი დაარსდა 1434 წელს, და წარმოადგენს სიცილიის უძველეს უნივერსიტეტს, იტალიაში  რიგით მე -13 უძველესი უნივერსიტეტია, და 29-ე ყველაზე ძველი უნივერსიტეტი მსოფლიოში. უნივერსიტეტში საწვლობს  60,000-მდე სტუდენტი.
სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2019 წლის ივნისში. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტთა გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 4-4 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

University of Catania
The University of Catania is a university located in CataniaSicily. Founded in 1434, it is the oldest university in Sicily, the 13th oldest in Italy, and the 29th oldest university in the world. With a population of over 60,000 students, it is the main university in Sicily.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in June 2019. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 4 students each academic year to participate in the exchange.