University of Barcelona
ბარსელონას უნივერსიტეტი არის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, რომელიც მდებარეობს ესპანეთში, კატალონიის ქალაქ ბარსელონაში. UB ითვლება ესპანეთის საუკეთესო უნივერსიტეტად და ერთ-ერთ ყველაზე პრესტიჟულ უნივერსიტეტად ინგლისურენოვანი სამყაროს გარეთ. 2020 წელს იგი ევროკავშირში პირველ ადგილზე იყო uniRank– ით, ხოლო NTU– რეიტინგის მიხედვით 55- ადგილზე. იგი დაარსდა 1450 წელს, წარმოადგენს კატალონიის ყველაზე ძველ უნივერსიტეტს და ასევე ერთ-ერთი უძველესი უნივერსიტეტია მსოფლიოში. 63,000 სტუდენტით, იგი ესპანეთის ერთ-ერთი უდიდესი უნივერსიტეტია.
სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2020 წლის დეკემბერში. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 2-2 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

University of Barcelona
The University of Barcelona is a public university located in the city of Barcelona, Catalonia in Spain. UB is widely considered to be the best university in Spain and one of the most prestigious universities outside the English-speaking world. In 2020, it was ranked 1st in the European Union by uniRank and 55th in the world by the NTU Ranking. Established in 1450, it is the oldest university in Catalonia and one of the oldest universities in the world. With 63,000 students, it is one of the biggest universities in Spain.
Agreement for the Exchange of Students was signed in December 2020. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 2 students each academic year to participate in the exchange.