• leipzig University of Applied Sciences
ლაიფციგის გამოყენებითი მეცნიერების უნივერსიტეტი (HTWK Leipzig) გთავაზობთ პრაქტიკაზე ორიენტირებულ სწავლებისა და გამოყენებითი კვლევების კომბინაციას. უნივერსიტეტი გამოირჩევა რეგიონის უმაღლეს საგანმანათლებლო დაწესებულებებში, ინჟინერიისა და ტექნიკური დისციპლინების განსაკუთრებული ფართო სპექტრის გამო.
ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმსა და სტუდენტთა გაცვლის შესახებ შეთანხმებას ხელი მოეწერა 2019 წელს. ზემოაღნიშნული შეთანხმების საფუძველზე, ორ უნივერსიტეტს შორის დაინერგა სტუდენტების გაცვლითი პროგრამა, რომლის ფარგლებში, ყოველწლიურად შესაძლებელია 2-2 სტუდენტის გაგზავნა პარტნიორ უნივერსიტეტში სწავლების სრული სემესტრის გასავლელად.

leipzig University of Applied Sciences
Leipzig University of Applied Sciences (HTWK Leipzig) offers a combination of practice-oriented teaching and application-driven research. The university stands out among the higher education institutions in the region on account of its exceptionally broad spectrum of engineering and technical disciplines.
Memorandum of Understanding as well as the Agreement for the Exchange of Students were signed in 2019. In accordance with the Students Exchange Agreement, both parties agree to accept 2 students each academic year to participate in the exchange.